Malownicze, nadbużańskie tereny i możliwość aktywnego wypoczynku na jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w Polsce, już trzykrotnie przyciągnęły do Drohiczyna setki miłośników kajakarstwa. Spływ „500 kajaków” jest obecnie wydarzeniem sportowo-rekreacyjnym znanym w całym kraju. Propozycją nie tylko dla doświadczonych kajakarzy, ale również dla tych, którzy dopiero postanowili sprawdzić się w tej formie aktywności.
W tym roku spływ odbędzie się już po raz czwarty i wzorem ubiegłorocznego został zaplanowany na dwa dni. 6 sierpnia o 12:00 uczestnicy spływu opuszczą Drohiczyn i popłyną do miejscowości Granne. Wieczorem, przy Centrum Turystycznym w Grannem zaplanowana jest biesiada z ogniskiem, występem muzyków i możliwością spróbowania potraw kuchni regionalnej. Dla osób, które wybrały jednodniowy wariant spływu, będzie to atrakcyjne zakończenie dnia pełnego sportowych wrażeń, dla tych, którzy będą kontynuować spływ 7 sierpnia, możliwość regeneracji sił przed kolejnym odcinkiem z Grannego do mostu w miejscowości Nur.


