- Tahe Outdoors Patagonia Austral Expedition 2015
- Rzeka Ivalo jesienią – relacja początkującego
- Zestaw Kelly Kettle
- Kajak składany Karola Wojtyły. Historii renowacji ciąg dalszy
- Jeziorak na osiołku
- Ekoporadnik kajakarza – gościa toni rzecznej
- Konstrukcja dobrego kajakarza, cz. II
- W objęciach paszczy
- Pyszna transformacja
Uwolnić czas
Ostatnio coraz bardziej nachalnie kołata mi się w pamięci kilka rozmów, odbytych dobrych parę lat temu podczas targów sportów wodnych z osobami, które żyły kajakarstwem, a później zapragnęły żyć z kajakarstwa. Cel zrealizowały i im bardziej tkwiły w tym biznesie, tym mniej czasu spędzały pod gołym niebem z wiosłem, czy to dwu- czy jednopiórowym, w dłoni. Coraz częściej dostrzegam też taką analogię w swoim życiu. Dziś prywatno-zawodowe puzzle ułożyły się w obraz, w którym nie mam już niestety możliwości poświęcenia tak dużej ilości wolnego czasu na pracę przy, niech to nie pozostawi Wam wątpliwości, moim ukochanym WIOŚLE.
Nadeszła zatem chwila na 3xP: podsumowanie, podziękowanie i pożegnanie…
Po pierwsze „P”: spełniłam jedno ze swoich marzeń – 5 lat temu pomogłam WIOSŁU wrócić na rynek wydawniczy. Teraz pozostawiam w dobrych rękach stabilny, regularnie ukazujący się magazyn, który, mam nadzieję, odzyskał zaufanie Czytelników i troszkę się zmienił – oby na lepsze! A za następcę już teraz mocno trzymam kciuki!
Po drugie „P”: choć to nie gala wręczania Oskarów, dziękuję Wam, drodzy Czytelnicy, za te wspólnie spędzone lata. Dziękuję zespołowi redakcyjnemu, współpracownikom, autorom tekstów i zdjęć za wspólne WIOSŁOwanie i fantastyczny wkład we współtworzenie najlepszego magazynu kajakowego w Polsce. Nade wszystko dziękuję jednak Kindze i Kasi – nie mam wątpliwości, że to nasza babska nieustępliwość i determinacja, ale zwłaszcza gorąca pasja, trzymały WIOSŁO przez te ostatnie lata nie tylko „przy życiu”, ale w całkiem „dobrym zdrowiu”. Dziewczyny, chapeau bas!
Po trzecie „P”: nie żegnam się definitywnie – zostaję sercem i będę wspierać WIOSŁO w dalszym ciągu, choć w zmienionym charakterze. Następny wstępniak będzie miał już innego autora. Uwolniony czas mam nadzieję w znacznej mierze poświęcić na machanie wiosłem, więc do zobaczenia na rzekach, jeziorach i morzach. Cieszę się, że ich piękno mogę od nie tak dawna pokazywać pewnej małej i dzielnej kajakarce.
Monika Łaskawska-Wolszczak
KAJAKING.TV
Tahe Outdoors Patagonia Austral Expedition 2015
Arek Mytko wraz z dwoma chilijskimi kompanami wyruszył w niezwykle trudną i wymagającą podróż przez labirynt Cieśniny Magellana pomiędzy miejscowościami Punta Arenas i Puerto Natales. O swoich przygodach opowie nam słowem i obrazem.
Rzeka Ivalo jesienią – relacja początkującego
Justyna Maserak
Zestaw Kelly Kettle
Tomasz Woźniak
Wave Sport „Ethos”
Kajak składany Karola Wojtyły. Historii renowacji ciąg dalszy
Małgorzata Bieńkowska
Jeziorak na osiołku
Dariusz Dzingielewski na osiołku stanął w szranki z dżokejami na rumakach i wyszedł z tego z tarczą. Może zainspiruje Was jego opowieść i weźmiecie udział w kolejnym maratonie kajakowym na Jezioraku?
Ekoporadnik kajakarza – gościa toni rzecznej
Rzeki są siedliskiem i ostoją dla wielu gatunków ryb, ptaków, ssaków czy owadów. To te zwierzęta są gospodarzami rzek, a my jedynie ich gośćmi. Edyta Jaszczuk i Przemysław Nawrocki z Fundacji WWF Polska przybliżą nam panujące w toni rzecznej niepisane zasady savoir-vivre’u.
Konstrukcja dobrego kajakarza, cz. II
Bartosz Sawicki
Dobry kajakarz
Zarys dziejów Międzynarodowego Spływu Kajakowego na Dunajcu w latach 1958-1965. Część I
Krystyna Czopek i Jerzy Jan Czopek
Oszukać pory roku
Bartosza Czaudernę znamy z licznych, nie tylko freestyle’owych, wojaży po całym świecie. Tym razem, wraz z grupą przyjaciół, próbował oszukać zimę w Portugalii.
Szkółka freestyle’owa z WIOSŁEM. Lekcja V. Droga do loopa – bow stall i loop na płaskiej wodzie
Bartosz Czauderna
W objęciach paszczy
Bartosz Czauderna
Rzeki to idące drogi
Rafał Tomczyk
Stalowe anioły nad Yari
Recenzuje Ryszard Wójcik
Pyszna transformacja
Kinga Kępa