WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

10 marca – Dzień Kajakarza na targach WIATR I WODA

Sobotni Dzień Kajakarza zagościł już na dobre w programie Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA. Tym bardziej podczas 30. jubileuszowej edycji targów miłośnicy wiosłowania mogą liczyć na rozległy plan prelekcji i spotkań.

Zacznijmy może od bardziej egzotycznych wypraw. Marek Mazur zabierze nas na Nową Gwineę, a dokładniej na Raja Ampat (część Trójkąta Koralowego). Jest to archipelag ponad 1,5 tys. wysepek, położony na zachodnim skraju Nowej Gwinei.

Rejon Oceanu Spokojnego to jednak kawałek drogi z Polski. Przeniesiemy się zatem w równie gorące miejsca, ale za to znacznie bliżej. Tomasz Ostrowski, znany również w środowisku kajakowym jako „Wujek Przygoda”, opowie o opłynięciu wyspy Elby na Morzu Tyrreńskim, największej z Archipelagu Wysp Toskańskich.

Zapewne niektórzy z Was wolą jednak chłodniejsze klimaty. Mikołaj Józefowicz i Krzysztof Ptasiński (Ptaku), którym przysłowiowo „Fiordy jadły z ręki” pokażą nam uroki norweskiej przyrody. Z pewnością przekażą też logistyczne aspekty pływania kajakami po fiordach oraz poziom wymaganych umiejętności, aby robić to przede wszystkim bezpiecznie.

Nie zapomnimy również o naszych rodzimych polskich szlakach. W tym roku Katarzyna Ugorowska opowie o pływaniu kanadyjkami po Narwi, jak również postara się podsumować osiemnaście edycji Zlotów Kanuistów. Z kolei Dorota Ramotowska przybliży wciąż niekoniecznie do końca poznany magiczny szlak rzeki Krutyni.

Zaproszenie przyjęła też Monika Łaskawska-Wolszczak, która postara się przekonać, że turystykę kajakową można również uprawiać z maluchami na pokładzie. Trzeba się do tego oczywiście należycie przygotować i wybrać trasę adekwatną do tego zadania. Górny odcinek Krutyni z pewnością spełnia te wymagania. Temat pływania z dziećmi w formie bardziej zorganizowanej przedstawi też Uta Kühn. W myśl przysłowia „Czym skorupka za młodu nasiąknie” Komisja Kajakarstwa dla Wszystkich zachęca kluby zrzeszone w Polskim Związku Kajakowym do organizacji imprez właśnie dla dzieciaków.

Podczas tegorocznego Dnia Kajakarza nie może też zabraknąć tematu naszej „Królowej”, a dokładniej Vistuliady 2017, o której opowie Ewa Kruszewska.

Równie dużo rzeczy się dzieje w Polskim Systemie Kwalifikacji Kajakowych. Bartosz Sawicki podsumuje ubiegły rok oraz przybliży nowe zadania na rok 2018, zapraszając również do aktywnego udziału środowisko kajakowe.

W tym roku wrócimy również do tematów szkutniczych. Czy mówi Wam coś nazwa Rushton Princess? Niezmordowany Stanisław Smerecki (Siacho) właśnie coś takiego wyczarował i chciałby podzielić się efektami swojej pracy (drewniane kanu z żaglami).

Magazyn Kajakowy WIOSŁO po raz kolejny gorąco zaprasza na Dzień Kajakarza podczas targów WIATR I WODA! Dokładny terminarz prelekcji już wkrótce na stronie organizatora targów (www.wiatriwoda.pl) oraz magazynu (www.wioslo.pl).

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy