WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Dzień Kajakarza 10 marca – program godzinowy

DZIEŃ KAJAKARZA na targach WIATR I WODA 2018

Magazyn Kajakowy WIOSŁO zaprasza w dniu 10 marca (sobota) do sali konferencyjnej „A”.

Szczegóły dojazdu tutaj

Wersja do druku w pliku pdf

Oto program godzinowy…

10.30 Zwiedzając Wisłę – Vistuliada 2017
28 biwaków pod namiotem i jeden w szkole. 56 uczestników w wieku od 6 do 80 lat. Międzynarodowy Spływ Wisłą podsumuje Ewa Kruszewska.

11.15 Fiordy jadły nam z ręki
Mikołaj Józefowicz i Krzysztof Ptasiński (Ptaku) pokażą uroki norweskiej przyrody. Z pewnością opowiedzą też o logistycznych aspektach pływania kajakami po fiordach oraz określą poziom wymaganych umiejętności, aby robić to przede wszystkim bezpiecznie.

12.00 Duże zmiany w PSKK
Rok 2018 przynosi duże zmiany w Polskim Systemie Kwalifikacji Kajakowych. Nowa struktura opieki nad systemem wywołała prawdziwą lawinę aktywności. Bartosz Sawicki przedstawi projekty „Kajakowy start”, „PSKK Kanadyjki” oraz inne nowości.

13.00 Papua-Nowa Gwinea inaczej niż zwykle
Marek Mazur opowie o pływaniu kajakiem pomiędzy wysepkami Raja Ampat (część Trójkąta Koralowego) – krainie skał o fantazyjnych kształtach, koralowym raju z farmami hodowców pereł i wioskami rybackimi zbudowanymi na drewnianych pomostach.

14.00 Toskańska Elba
O kajakowej przygodzie wokół Elby na Morzu Tyrreńskim, największej z Archipelagu Wysp Toskańskich, opowie Tomasz Ostrowski.

15.00 Krutynia zaczyna się od Sorkwit?
Krutynię wszyscy znają… A może jednak nie do końca? Dorota Ramotowska podpowie, jak „ugryźć” szlak Krutyni, niekoniecznie pływając w tramwaju wodnym.

15.30 Brzdące na wodzie i łące
Monika Łaskawska-Wolszczak postara się przekonać, że turystykę kajakową można uprawiać również z maluchami na pokładzie. Trzeba się do tego oczywiście należycie przygotować i wybrać trasę adekwatną do tego zadania. Górny odcinek Krutyni czy Czarna Hańcza z pewnością spełniają te wymagania.

16.00 Czym skorupka za młodu nasiąknie
Uta Kühn i Komisja Kajakarstwa dla Wszystkich zachęcają kluby zrzeszone w Polskim Związku Kajakowym do organizacji imprez dla dzieciaków.

16.30 Klasyczne kanu Rushton Princess gnane wiatrem
Niezmordowany Stanisław Smerecki (Siacho) właśnie coś takiego wyczarował i chciałby podzielić się efektami swojej pracy.

17.00 Pełnoletni kanuiści
Ostatni XVIII Zlot Kanuistów odbył się nad Narwią. O tym wydarzeniu, jak również o rosnącej popularności kanu w Polsce, opowie Katarzyna Ugorowska.

17.30 Droga do spełnienia marzeń – Mistrzostwa Świata we Freestyle’u „Argentyna 2017”
Bartosz Czauderna przeniesie nas do San Juan w Argentynie, gdzie występowali również zawodnicy z Polski.

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy