- To już rok!
- Z dzieckiem w kajaku, kto łeb urwał Hydrze…
- W co się bawić?
- Szlak Pliszki
- Śnił mi się koszmar
- 1. Zlot pl.rec.kajaki
- „Turysta w Polsce” 1935 – 1938
- Kanadyjkarze i „składakowcy” w Bachotku
- Lubuski Klub Kajakowy „Pliszka”
To już rok
Tak, obchodzimy urodziny. Dokładnie rok temu, w lipcu 2002, ukazał się pierwszy numer WIOSŁA. Na pewno dla wielu z Was był on dużym zaskoczeniem. Teraz możemy już Wam powiedzieć, że dla nas również. Chyba mało kto wierzył w utrzymanie się specjalistycznego czasopisma, skierowanego do kajakarzy, dłużej niż kwartał, może dwa… Jednak przetrzymaliśmy ten trudny czas i bogatsi o nowe doświadczenia wiosłujemy dalej do przodu.
Redagowanie czasopisma nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie pomoc i dobra wola wielu Przyjaciół WIOSŁA. To wprost niesamowite, ile nowych znajomości i przyjaźni zawarliśmy dzięki WIOSŁU. Korzystając z okazji chcielibyśmy im serdecznie podziękować, jak również wszystkim autorom, którzy przesyłali do nas teksty i materiały oraz firmom zamawiającym reklamy swoich produktów.
Przyjaciele WIOSŁA, autorzy, reklamodawcy… czy aby o kimś nie zapomnieliśmy? Nie, nie zapomnieliśmy o Was, drodzy Czytelnicy! W dużej mierze to dzięki Wam WIOSŁO istnieje, gdyż kupując czasopismo lub zamawiając prenumeratę pozwalacie, aby mógł pojawić się kolejny numer. Dziękujemy!
Nie wiem, czy ktoś z Was pamięta słowa pierwszego Wstępniaka: „Wiosło – nierozerwalnie związane z kajakiem – stanowi podstawowe i niezbędne wyposażenie kajakarza”. Czy nasze WIOSŁO okazało się takim niezbędnikiem? Samo raczej nie wystarczy. Dopiero wiosło i WIOSŁO stanowić będą zgraną parę. Nie zapomnijcie wiec oprócz Waszego ulubionego Wiosła zabrać jego papierowa wersję, zwińcie w karimatę lub włóżcie do worka wodniackiego i niech umili Wam czas podczas tegorocznych wakacji w kajaku.
Adam Grzegorzewski
Kajaki a przepisy prawne. Cz. 2.
Tym razem Mateusz Grabiec (Mati) wyjaśnia przepisy obowiązujące organizatorów spływów.
Z dzieckiem w kajaku, kto łeb urwał Hydrze…
Jak zdusić centaury niebezpieczeństw podczas pływania z dziećmi? Na to pytanie stara się odpowiedzieć Krzysztof Drop.
W co się bawić?
Kilka pomysłów na biwakowe zabawy z maluchami proponuje Małgorzata Rosman.
Graz 2003
Mistrzostwa Świata w Rodeo W obiektywie Piotra Sikory.
1. Zlot pl.rec.kajaki
WIOSŁO też tam było i w Pilicy wiosło moczyło.
Przecieranie „Szlaku Galindów”
W Milkach postawili na kajaki. Spływ Orzysza do jeziora Niegocin wspomina Wojciech Marek Darski.
Kanadyjkarze i „składakowcy” w Bachotku
Dwa zloty w tym samym miejscu. Czemu nie?
„Turysta w Polsce” 1935 – 1938
WIOSŁO nie jest pierwszym czasopismem kajakowym w kraju. Prekursorów WIOSŁA przedstawia Ryszard Wójcik.
W kuchni nad wodą
Garść porad oraz dwa proste i smaczne przepisy przedstawia Krzysztof Kraszewski.
Listy…
Wieści z kokpitu
Prenumerata
Kajakiem przez płw. Kolski
Białe noce, groźne bystrza, stada komarów… O rzece Umbie opowiada Magdalena Masewicz.
Szlak Pliszki
Marek Lityński (Dino) prezentuje locje rzeki Pliszki.
4 x Pliszka
Różne oblicza Pliszki spod pióra Joanny Bratko (Łaciatej).
Polnicą i Unieścią do jeziora Jamno
Mało znany szlak przybliża nam Włodzimierz Zimnowłocki.
Lubuski Klub Kajakowy „Pliszka”
„Pliszki” spotkacie nie tylko nad Pliszką – twierdzi Dariusz Światłowski.
Voyager Expedition
Nie dajcie się zwieść nazwie – to turystyczny kajak rodem z Polski! Sprzęt testowali Krzysztof Puchalski oraz Piotr Ochnio.
Graz 2003 i Ens
Tomasz Kukuła wspomina spotkanie z Terminatorem oraz zmagania z rzeka Ens.
Zejście na wodę
Zejście na wartką górska rzekę to nie to samo, co wypłynąć na gładkie jezioro. Tomasz Kukuła w prosty sposób wyjaśnia, jak to prawidłowo wykonać.
Międzynarodowy Puchar Krakowa
Fotoreportaż z zawodów w kajakarstwie górskim.
Śnił mi się koszmar, czyli oniryczne dywagacje na temat masowych spływów
Krzysztof Drop zwierza się ze swojego nocnego koszmaru.
Komentarze są wyłączone.