WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Otwarcie Nadbużańskiego Centrum Turystyki Kajakowej w Drohiczynie

W dniu 15 lipca 2020 r. w Drohiczynie odbyła się uroczystość otwarcia Nadbużańskiego Centrum Turystyki Kajakowej. Można tu znaleźć: muzeum kajakarstwa, multimedialną wystawę zdjęć, kino kajakowe, basen do testowania kajaków, a dla tych, którzy boją się wody i kajakowych wypraw, czeka stymulator pływania kajakiem.

Historia tego miejsca rozpoczęła się 1 maja 2013 r., kiedy w Drohiczynie powstało Muzeum Kajakarstwa. To jedyne tego typu muzeum w Polsce. Od tego czasu odwiedziło je ponad 50 tys. osób! Pomysł stworzenia miejsca, które jeszcze bardziej będzie promowało turystykę kajakową, to odpowiedź na duże zainteresowanie kajakarstwem na Nadbużańskim Podlasiu. W 2018 r. Gmina Drohiczyn rozpoczęła realizację projektu „Łączy nas Bug – utworzenie dwóch transgranicznych kajakowych szlaków turystycznych” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Uroczystość otwarcia obiektu uświetnił pokaz freestyle’owy w wykoniu Zosi Tuły i Tomasza Czaplickiego. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęciową (fot. Adam Grzegorzewski).

 

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy