WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Warszawski Salon Jachtowy 18-20 października w PTAK WARSAW EXPO

W dniach 18-20 października br. w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbędzie się czwarta edycja targów o nazwie „Warszawski Salon Jachtowy”. Na hali F będzie można również zapoznać się z ofertą firm dla kajakarzy. W ramach programu tych targów w sobotę o godz. 13.00-14.00 w sali konferencyjnej hali F zaprezentowana zostanie wyprawa śladami Aleksandra Czekanowskiego OLENIOK 2019.

Czy istnieje jeszcze świat nietknięty ręką człowieka, w którym możemy bardziej zrozumieć siebie i to co nas otacza? Dziewicza przyroda z tysiącami reniferów przepływających rzekę, niedźwiedzie wpatrujące się w płynące kajaki, aż w końcu niezwykle serdeczne spotkania z tubylcami. Taki świat widział również ponad 140 lat temu Aleksander Czekanowski, dla którego przepłynięcie rzeki Oleniok i jego prace badawcze okazały się najważniejszymi z jego dokonań. Ponad dwa lata czterech kajakarzy z Polski przygotowywało całą logistykę i potrzebne zezwolenia, aby wylądować w końcu w samym „środku nicości”. Adam Grzegorzewski zaprasza na ponad 2000-kilometrową podróż przez północną Jakucję.

Warto zaznaczyć, że równolegle odbywać się będą olbrzymie targi turystyczne World Travel Show, podczas których organizowany jest Festiwal Podróżników z bardzo bogatym programem spotkań i prelekcji. Szczególną uwagę kajakarzy powinna wzbudzić niedzielna prelekcja Dagmary i Leszka Jureckich (15:30-16:00, Travelmania 2, hala E) Świat naszymi oczami „Wyprawa kajakowa: w stronę równika (Indonezja, Archipelag Raja Ampat)”. O szczegółach tej niesamowitej wyprawy z czteroletnią córką Czyletnicy WIOSŁA przeczytają w nr 3/2019. Na głównej scenie hali E w sobotę o godz. 11.30-12.00 będzie też można posłuchać o wyprawie śladami Aleksandra Czekanowskiego OLENIOK 2019 (w bardziej skondensowanej formie).

Magazyn Kajakowy WIOSŁO zaprasza wszystkich Czytelników do odwiedzenia redakcyjnego stoiska (nr F2.48). Będzie można zapoznać się z nowym numerem 3/2019, porozmawiać o przebiegu wyprawy OLENIOK 2019 oraz zobaczyć część sprzętu, który był wykorzystywany podczas tego projektu, np. lornetka Fujinon, komunikator satelitarny Garmin inReach, wiosło węglowe Victory, odzież Helikon, worki wodniackie Itiwit, Gokajak, SealLine i inne.

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy