WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Ogólnopolska Konferencja Instruktorów Kajakarstwa 2018

W dniach 23-25.11.2018 r. w Soczewce k/Płocka odbyła się Ogólnopolska Konferencja Instruktorów Kajakarstwa, organizowana od kilka lat wspólnie przez PZKaj (Komisja Kajakarstwa dla Wszystkich), PTTK (Komisja Turystyki Kajakowej) oraz SITK (Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Kajakarstwa).

Program tegorocznej konferencji był bardzo bogaty i każdy mógł z powodzeniem znaleźć coś dla siebie. Oprócz szeregu spotkań, wykładów, paneli dyskusyjnych w salach konferencyjnych wiele zajęć zostało zorganizowanych również na wolnym powietrzu (np. spływ kajakowy, zajęcia z survivalu, pokazy gier i zabaw dla najmłodszych).

Podczas konferencji nagrodzono szereg osób.

Grand Prix PZK 2018 (nagrodzone statuetkami z indywidualnymi zdjęciami ze spływów):

– kategoria kobiet – I miejsce 3 x ex aequo: Pasicka-Świątczak Hanna, Piechocka Anastazja (najmłodsza), Piguła Klaudia,

– kategoria mężczyzn: I miejsce – Brzeziński Roman, „Dziadek”.

Złote Odznaki Honorowe PZKaj: Wojciech Bigiel i Dawid Marek.

Odznaki Turysty PZKaj (za przepłynięte kilometry): Elżbieta Kiełbasiewicz, Jan Śledziowski, Grzegorz Jopek.

Medal z okazji 90 lat Małopolskiego Związku Kajakowego – Barbara Kalinowska. Medal wręczył prezes Małopolskiego Związku Kajakowego Krzysztof Racułt.

Odznaki PZKaj wręczyła Uta Kühn – wiceprezes Polskiego Związku Kajakowego ds. kajakarstwa dla wszystkich.

Podczas konferencji zorganizowano dwa stoiska: Magazynu Kajakowego WIOSŁO (czasopisma, prenumerata) oraz Wydawnictwa Stapis (książki). Przed ośrodkiem został wystawiony kajak Aquariusa w biało-czerwonych barwach, w którym Przemysław Siudem z klubu wodnego „Żabi Kruk” zorganizował wraz z osobami towarzyszącymi spływ z Bieszczad do Gdańska, aby uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W sobotni wieczór wszyscy bawili się na obrosłej już legendami „Biesiadzie kajakowej”, w tym roku pod hasłem „Za mundurem panny sznurem”. Ten slogan przypadł do gustu braci kajakowej i ośrodek wypoczynkowy w Soczewce zamienił się tego wieczoru w koszarową kantynę, gdzie pokazową musztrę wojskową zaprezentowali członkowie klubu kajakowego „Amber” z Tomaszowa Mazowieckiego.

Zobaczymy, jaką formułę wymyślą organizatorzy za rok i czym nas znów zaskoczą… Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy