WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

WIATR I WODA w Katowicach za nami

3. edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA odbyła się w dniach 12-14 października 2018 r. Z ofert firm związanych stricte z kajakami można było zobaczyć szeroką ofertę kajaków pneumatycznych Gumotex i innego sprzętu na stoisku firmy Pro Kajak, polietylenowe kajaki u Aquariusa oraz całą paletę SUP-ów AquaMarina. Na stoisku Magazynu Kajakowego WIOSŁO przewinęło się wiele ciekawych osób, a wśród nich Piotr Chmieliński, który akurat na równolegle odbywających się targach książki podpisywał swoje nowe dzieło („Wyprawy i podróże – reportaże Piotra Chmielińskiego”, wydawnictwo STAPIS).

Gościliśmy również autora wielu przewodników kajakowych Marka Lityńskiego, Monikę i Jacka Parisów („Przemszą do Paryża”), Stanisława Pisarka (właściciela wydawnictwa STAPIS i współautora książki „Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny”) oraz wielu innych gości. Na scenie głównej targów przedstawiona została też prelekcja na temat kajakowej wyprawy śladami Aleksandra Czekanowskiego OLENIOK 2019.

Nie zabrakło oczywiście prelekcji żeglarskich (spotkanie z Kapitanem Krzysztofem Baranowskim zgromadziło najliczniejsze grono słuchaczy), ale nas zainteresowała również rozmowa redaktora naczelnego „Żagli” Waldemara Heflicha z Rafałem Moszczyńskim (przygotowanie do samotnej wyprawy dookoła świata w 40. rocznicę słynnego rejsu Henryka Jaskuły na „Darze Przemyśla” oraz Szymonem Kuczyńskim (samotny rejs non stop dookoła świata). Jedno jest pewne – Ślązacy kochają wodę i jedynie piękna pogoda mogła ich odwieźć od zamiaru przybycia na targi. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zdjęciowej…

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy