WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Targi WIATR I WODA 2016 w Warszawie za nami…

28. edycja targów WIATR I WODA odbyła się już po raz drugi w Centrum Wystawienniczym przy ul. Marsa w Warszawie. Po raz kolejny firmy związane z kajakami zajęły znaczną powierzchnię wystawienniczą w hali „A”, a niektóre miały swoje stoiska w dodatkowej hali namiotowej.

fot. Katarzyna Ugorowska/ WIOSŁO

Największe stoisko zajęła firma KANOKAJAKI, która zaprezentowała różnorodny sprzęt wielu marek, prezentowany na co dzień w największym sklepie kajakowym w Polsce w Bystrzejowicach Pierwszych koło Lublina o powierzchni 500 m2, takich jak: Perception, Rotomod, Dagger, Palm, Jackson, Egalis, Sevylor, Werner, Clear Blue Hawaii, Exo, Werner Paddles, Tahe Outdoors, Nova Craft i innych. Z nowości zaprezentowano canoe kanadyjskiej firmy Nova Craft, nową kolorystykę Visty oraz nowy model sit-on-top Pescador firmy Perception.

Drugie pod względem powierzchni stoisko zajęła firma KAJAKOWO.NET, która pokazała m.in. nowy rower wodny z polietylenu wyprodukowany przez polską firmę Roteko oraz kajaki tejże firmy skierowane głównie do wypożyczalni sprzętu (w planach ponoć wkrótce ma się pojawić nowa „jedynka”).

Tuż obok rozlokowali swe produkty KAJAKOWCY. Zresztą jadąc na targi trasą E7 z południa w stronę Warszawy, można było zobaczyć ich reklamę w formie bilbordu przy głównym rondzie w Radomiu. Szczególną uwagę na ich stoisku zwracały górskie kajaki Exo, ale oczywiście również inny sprzęt skierowany do wypożyczalni oraz kajakarzy indywidualnych. Na stoisku KAJAKOWCÓW można było również zobaczyć ofertę pomysłowych „czajników” do gotowania wody w warunkach biwakowych „Kelly Kettle”.

Z kolei zaraz przy ścianie bocznej pawilonu „A” swoje kajaki i kanu wystawił WIGRASZEK na przyczepie kajakowej, która również jest w ofercie firmy. Kajak dla dzieci „Teddy” można już było kupić za 780 zł (netto). W ich ofercie pojawiły się również polietylenowe kajaki Tahe Marine, m.in. rekreacyjny model Jamaica.

Idąc w stronę stoiska magazynu WIOSŁO, nie można było ominąć AQUARIUSA. Jak zwykle zaprezentowano bogatą ofertę kamizelek, ale również smukłe kajaki morskie, które mają swoich odbiorców głównie poza granicami Polski. Szczególną uwagę zwracał kajak „Greenland T” firmowany przez firmę Rebel, czy też Sea Lion. Pojawiły się także pontony opatrzone wspólnym logotypem epontony.pl, ale należące również do Aquariusa (firma o nazwie Centrum Certyfikacji Rynków Wschodnich). Jak widać, nawet w świecie kajaków biznesowa polityka dywersyfikacji produktów dla różnych grup docelowych znajduje swoje zastosowanie.

W tym miejscu należy wspomnieć o stoisku redakcyjnym naszego magazynu, które w tym roku zajęło powierzchnię 16 m2 i w zasadzie przez cały czas trwania targów tętniło życiem. Tradycją stał się już konkurs dla prenumeratorów WIOSŁA, którzy kupony konkursowe wrzucali do specjalnej „beczki”. W niedzielę o godzinie 16:00 nastąpiło losowanie kuponów, w którym wzięli udział również sponsorzy nagród – m.in. Marek Kwaczonek z firmy MAKANU. Oto zwycięzcy konkursu: Piotr Szarandowski (kalendarz KAJAKI 2016 – sponsor WIOSŁO), Tomasz Pawłowski oraz Michał Torzecki (pakiety żywieniowe FORESTIA – sponsor MAKANU), Wojciech Arnold (nóż OPINEL – sponsor MAKANU) oraz nagroda główna ufundowana przez MM SPORT – sandały do wody H2 firmy KEEN – trafiły do Włodzimierza Stachurskiego. Gratulujemy!

fot. Adam Grzegorzewski/ WIOSŁO

Sobotni program DNIA KAJAKARZA tradycyjnie już organizowany jest przez redakcję WIOSŁA. Gościem specjalnym był Aleksander Doba, który przyjechał specjalnie na targi prosto z KOLOSÓW (niedługo po prelekcji musiał niestety wracać do Gdyni). Pozostałe punkty programu okazały się również ciekawe i każdy z pewnością mógł znaleźć coś dla siebie (tutaj można zapoznać się z pełnym programem). Podczas DNIA KAJAKARZA zaprezentowano również krótki film o wyprawie lądowej na Svalbardzie z kajakami od morza do morza (uczestnicy wyprawy nie mogli osobiście dojechać z uwagi na udział w tym samym terminie na KOLOSACH). Prezentacja ta była zarazem promocją nowego numeru WIOSŁA 1/2016, w którym zamieszczona została relacja z tego przedsięwzięcia.

fot. Adam Grzegorzewski/ WIOSŁO

Powracamy jednak do dalszej wycieczek między stoiskami kajakowymi. Trafiamy w końcu do PRO KAJAKA, gdzie możemy zobaczyć m.in. bogatą ofertę kajaków PRIJON oraz pneumatyków GUMOTEX. To firma z długim stażem na rynku i jej pracownicy to również doświadczeni kajakarze, którzy z pewnością mogą udzielać fachowych porad.

Tuż za PRO KAJAKIEM napotykamy stoisko POLYAKA, czyli przedstawiciela LETTMANNA na Polskę. Ich kajaki nie należą może do najtańszych, ale jakościowo to sprzęt z najwyższej półki, który z pewnością odwdzięczy się bezawaryjnym użytkowaniem. Wkrótce do produkcji zostanie wdrożony kajak składany STAR LIGHT GT2 , który raz może być „jedynką”, a raz „dwójką” w zależności od potrzeb (składa się z trzech stałych elementów).

Następnie natrafiamy na producenta kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych OLIMP, które posiadają certyfikaty CE wydane przez Polski Rejestr Statków. Bogata oferta modeli i ciekawej kolorystyki w połączeniu z przystępnymi cenami interesuje z pewnością szerokie grono odbiorców.

Cześć firm związanych z branżą kajakową umieszczono w hali namiotowej „C”. Na stoisku firmy MAKANU można było zobaczyć szeroką ofertę kamizelek i ubiorów specjalnie dedykowanych dla kajakarzy firmy YAK oraz CREWSAVER. Należy też wspomnieć o dystrybucji noży OPINEL oraz przyborników LIGHT MY FIRE. W ostatnim czasie MAKANU wprowadził również do swojej oferty pakiety żywieniowe hiszpańskiej firmy FORESTIA, które świetnie sprawdzą się na kajakowych wyprawach.

W hali namiotowej trafiliśmy też do Zakładu Szkutniczego „Szmagliński” specjalizującego się w produkcji wszelakiego rodzaju drewnianych wioseł, który otrzymał podczas targów Nagrodę Prezesa PTTK za kontynuowanie tradycji wykonywania drewnianych elementów wyposażenia dla wodniaków. Gratulujemy!

W hali „C” doszliśmy w końcu na stoiska oferujące SUP (Stand Up Paddle). Szkoda, że nie znalazły się one jednak w części kajakowej na sali „A”. Z pewnością ich oferta byłaby bardziej wyeksponowana.

Swój udział w targach zaznaczyli również organizatorzy i wypożyczalnie sprzętu (na stoisku PTTK oraz Regionalnych Organizacji Turystycznych, jak również w pewnej części na stoisku magazynu WIOSŁO – m.in. Mazury PTTK, Przystań Tomaszów, Activitas i inne).

Na zakończenie warto zaznaczyć informację o planach zorganizowania nowej odsłony WIATR I WODA w Katowicach w listopadzie. Wcześniej odbędą się jeszcze targi WIATR I WODA na wodzie w Gdyni w terminie 28-31 lipca. Do zobaczenia zatem ponownie w środku wakacji!

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy