WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Numer 3/2014 (36)

Okładka numeru 3/2014

  • Przez lodowe fiordy do osad Inuitów
  • Cudowna podróż – Malmö z kajaka
  • Raj kanuistów odkryty!
  • Przygoda z Nysą
  • Piecyki w natarciu
  • Uwaga! Sztuczny próg!
  • Soča w kanadyjkach, czyli zapiski z Armady
  • Puchar Świata i Mistrzostwa Europy w stylu wolnym

W przerwie

Tym razem będzie krótko – niełatwo pisze się bowiem wstępniak w przerwie pomiędzy karmieniem a kolejnym przewijaniem zaledwie tygodniowej przyszłej adeptki sztuki kajakowej. Pytanie tylko, czy maluch zechce wyssać kajakowego bakcyla z mlekiem mamy? I kiedy najlepiej wybrać się na pierwszy spływ w powiększonym gronie? Lepiej sprawdzi się kajak czy kanu? Nastawić się na spływy stacjonarne czy spróbować wyprawowo, z namiotem? I jak się przygotować? Dobrze, że już kiedyś kilka wskazówek dla rodziców ukazało się w WIOŚLE (nr 3/2003). Wiem też na pewno, że w kwestii najlepszej diety dla dziecka na spływie zgłoszę się do Maćka Góreckiego – naszego redakcyjnego specjalisty od zdrowego żywienia. Jeśli i Wy macie sprawdzone „patenty” na pływanie z maluchem, przesyłajcie je koniecznie na adres redakcji lub publikujcie na naszym profilu na Facebooku. Każda rada jest na wagę złota!

Tylko jakoś tak przez skórę już czuję nadchodzące kłopoty. Najpierw włożymy wiosło w dłoń niczego nieświadomego dziecka, a za kilkanaście lat będziemy drżeć o jego bezpieczeństwo, gdy zechce penetrować rwące alpejskie rzeki (oby tylko pod okiem doświadczonych uczestników zlotów kanuistów górskich European C-Boat Armada) lub zmierzyć się z nawigacją wśród lodowych gór u wybrzeży Grenlandii. Aż ciarki przechodzą – chyba na pokrzepienie przeczytam raz jeszcze tekst Tomka Woźniaka, który publikujemy „Na pożegnanie”. Jest bardzo rozgrzewający.

No cóż, skoro pojawiła się w naszym życiu nowa „mała pasja”, to i wraz z nią nowe z tym związane kajakowe wyzwania. Może nie być łatwo, ale z pewnością nie zaznamy nudy.

Monika Łaskawska-Wolszczak

Przez lodowe fiordy do osad Inuitów

Marek Mazur opisuje kajakową wyprawę u wybrzeży Grenlandii Zachodniej, w rejonie Morza Baffina, 800 kilometrów za kołem podbiegunowym. Podczas wyprawy Marek pływał wśród pękających gór lodowych i odwiedził malutkie wioski Inuitów, gdzie m.in. skosztował suszonego mięsa wieloryba. Przez lodowe fiordy do osad Inuitów

Cudowna podróż – Malmö z kajaka

Kinga Kępa w swoim cyklu „PrzeWODNIK miejski” opowiada nam o pływaniu po mieście pełnym parków, mostów, kaczek i dzikich gęsi. Cudowna podróż - Malmö z kajaka

Raj kanuistów odkryty!

Katarzyna Ugorowska

XXX Jubileuszowy Spływ Kajakowy im. Stanisława Bielikowicza Berezyną i Niemnem w 150. rocznicę Powstania Styczniowego

Stanisław Maciej Gębski

Przygoda z Nysą

Aleksander Czerwonajcio

Piecyki w natarciu

Adam Grzegorzewski

Materac Thermarest NeoAir XLite

Jacek Kwieciński

Uwaga! Sztuczny próg!

Mając w pamięci tegoroczne śmiertelne wypadki na Nidzie i Narwi, znany Czytelnikom WIOSŁA Łukasz Łoter ostrzega przed sztucznymi progami. Lektura obowiązkowa!
Uwaga! Sztuczny próg!

Kajakowa dieta instant

Maciej Górecki radzi, co i jak jeść, aby wrócić ze spływu kajakowego w dobrym zdrowiu, samopoczuciu i… we właściwym rozmiarze. Kajakowa dieta instant (fot. Adam Grzegorzewski)

Soča w kanadyjkach, czyli zapiski z Armady

Piotr Kaleta

Puchar Świata i Mistrzostwa Europy w stylu wolnym

Uta Kühn

Syberyjski sen

Recenzuje Ryszard Wójcik

Rzeka

Rafał Tomczyk

Po co facetowi sauna?

Tomasz Woźniak

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy