WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Wielka Pętla Wielkopolski – relacja z wyprawy dla dziennikarzy i blogerów

Dziennikarze i blogerzy turystyczni zostali zaproszeni do udziału w wyprawie wzdłuż Wielkiej Pętli Wielkopolski. Wśród atrakcji były oczywiście sporty wodne. Poniżej zamieszczamy krótką relację przygotowaną przez organizatorów:

Mapa Wielkiej Pętli Wielkopolski

Spływ kajakowy rzeką Wełną, spływ tratwami Wartą, wakeboarding oraz trasa w parku linowym ze zjazdami tyrolką nad rzeką to atrakcje, które przygotowaliśmy dziennikarzom i blogerom turystycznym, w ramach trzeciego, kajakowego study touru po Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Tym razem zdecydowaliśmy się pokazać naszym gościom miasto Oborniki i okolice. Na miejsce noclegowe wybraliśmy leżący kilka km od Obornik Gościniec Gryszczeniówka, słynący w okolicy z własnych przetworów z warzyw i owoców. Program postanowiliśmy rozpocząć od spróbowania swoich sił w wakeboardingu, czyli pływaniu na desce na wyciągu. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to sport trudny i dla wyczynowców, ale po pierwszych próbach wiedzieliśmy już, że to nie jest nasze ostatnie spotkanie z tym sportem – już po pół godzinie nauki można było śmigać na desce!

Do Obornik z północnego-wschodu wpływa niezwykle malownicza rzeka Wełna i to właśnie ją wybraliśmy sobie na dłuższy spływ drugiego dnia naszego wyjazdu, kierując się opiniami o jej ciekawym charakterze. I Wełna nas nie rozczarowała. Rzeka co chwilę tworzyła ostre zakręty, stawiała na naszej drodze przeszkody w postaci zwalonych drzew i zachwycała swoim krajobrazem. Przypłynęliśmy wprost do parku linowego Adrenalina. Po smacznym obiedzie w uroczej restauracji Cafe Mania ruszyliśmy na trasę linową. Mimo obolałych po wiosłowaniu rąk przeszliśmy dzielnie całą trasę, która zakończyła się trzema zjazdami tyrolskimi, z czego dwa biegły tuż nad rzeką. Rewelacja! Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy grillem w Gryszczeniówce i wspólnym oglądaniem meczu.

Na ostatni, trzeci dzień zaplanowaliśmy spływ Wartą czteroosobowymi tratwami kajakowymi, które jako jedyne w Polsce wynająć można w Obornikach. Na szczęście tratwami pływa się łatwiej i spokojniej niż kajakami, więc sił nam wystarczyło. Na koniec odwiedziliśmy jeszcze Pensjonat nad Wełną, z którego bezpośrednio można się na rzekę zwodować, bez potrzeby transportowania kajaka. Świetny pomysł! Wyjazd zakończyliśmy bardzo zmęczeni ale i zadowoleni z ciekawego weekendu w Wielkopolsce.

Więcej informacji na temat Wielkiej Pętli Wielkopolski znajdziecie na stronie http://wielka-petla-wielkopolski.pl/ oraz na facebookowym profilu https://www.facebook.com/Visit.Wielkopolska.

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy