WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

500 kajaków – największy spływ kajakowy na Podlasiu

Na 2 sierpnia zaplanowana jest II edycja spływu kajakowego „500 kajaków” na rzece Bug. Organizatorzy – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie, Gmina Drohiczyn, Gmina Perlejewo – mają nadzieję, że uda się pobić zeszłoroczny rekord, kiedy to w 232 kajakach płynęło jednocześnie ponad 460 osób. Jako ciekawostkę dodamy, że I edycja spływu odbyła się podczas świętowania obchodów 500-lecia powstania województwa podlaskiego. Czy w tym roku uda się ustanowić nowy rekord? Liczy się każdy kajakarz, więc gorąco zachęcamy wszystkich Czytelników WIOSŁA do udziału.

Plakat spływu "500 kajaków"

Spływ rozpocznie się w Drohiczynie – pierwszej historycznej stolicy Podlasia, a zakończy się w miejscowości Granne – historycznej osadzie, w której odbyła się kiedyś bitwa wojsk polsko-litewskich w wojnie w obronie Konstytucji 3 Maja.

Na koniec spływu przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym w Grannem odbędzie się spotkanie biesiadne przy ognisku i muzyce granej na żywo, podczas którego będzie można zasmakować lokalnej kuchni.

Każdy, kto chce wziąć udział w tym największym spływie na Podlasiu, powinien wejść na stronę www.500kajakow.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Warto również zajrzeć na profil wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/836300643063926.

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy