WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Targi PODRÓŻE 2013 na Stadionie Narodowym za nami…

W dniach 6-8 grudnia 2013 r., po raz drugi na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbyły się Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE. W tym roku na stoisku Magazynu Kajakowego WIOSŁO stanął… motocykl z kajakiem zamocowanym do wózka bocznego. Dlaczego akurat taka instalacja? Otóż w tym roku prelekcje współorganizowane przez naszą redakcję nie ograniczały się tylko do kajaków. Niby dlaczego różne środowiska podróżnicze nie miałyby się nawzajem inspirować? Podchodząc właśnie w ten sposób do układania planu prelekcji, mogliśmy spotkać podróżników z różnych środowisk.

Informacja o prelekcjach (fot. Adam Grzegorzewski)

Prelekcje w sali “Londyn B” na terenie Targów rozpoczął Marek Werner, którego film z wyprawy do Norwegii przedstawiał m.in. dopłynięcie kajakami do czoła lodowca. Potem Maciej Abramczyk zabrał nas nad Bajkał swoim zabytkowym Harleyem WLA z 1943 r.

Zaraz potem Artur Zawodny opowiadał o swoich motocyklowych podróżach. Na dwóch kółkach zwiedził aż 43 kraje! Następnie przenieśliśmy się na wody Australii, o których opowiadała Isabella-Flavia Szymanski. Po tej prezentacji wszyscy już wiedzieli, co to takiego ten “wieszak na ubrania” z tytułu prezentacji. Jeśli jeszcze ktoś chciałby się dowiedzieć, odsyłamy do ostatniego numeru WIOSŁA i artykułu “Pusty »wieszak na ubrania« o wschodzie słońca, czyli kajakiem po Sydney”.

O godz. 13.45 spróbowaliśmy się połączyć z Aleksandrem Dobą, jednak z uwagi na warunki sztormowe na Atlantyku kapitan musiał zajmować się innymi sprawami, niż odbiorem telefonu satelitarnego. Niemniej jednak Kinga Kępa przedstawiła aktualne informacje o wyprawie i zachęcała do zostania sponsorem strategicznym tego projektu.

Na prelekcji Moniki Witkowskiej na temat zdobycia Everestu sala wypełniła się po brzegi. Jak się okazało, do zdobycia tej góry nie wystarczą tylko pieniądze (jak to czasami przedstawiają media) i jest to nadal wielkie wyzwanie dla każdego himalaisty, a ryzyko śmierci wpisane jest w każdą wyprawę.

Z ziejącego chłodem „dachu świata” przenieśliśmy się do ciepłej Wenecji, choć jej wody z pozycji kajakarza potrafią być bardzo kapryśne. Opowiadała o tym Kinga Kępa. Na zakończenie Adam Grzegorzewski podsumował 10 lat „Bałtyku pod wiosłem”, a Cezary Rola opowiedział o wyprawach “zaprzęgami” na Ukrainę i do Rumuni.

Oprócz prelekcji w ramach niedzielnego bloku “Nie tylko z wiosłem” organizowanych było wiele innych ciekawych spotkań i prezentacji, zarówno w piątek, jak i w sobotę. Frekwencja była różna, od kilkunastu osób do wypełnionej po brzegi sali (jak w przypadku prezentacji Moniki Witkowskiej).

Czy targi PODRÓŻE wpiszą się na stałe w kalendarze warszawiaków? Czas pokaże… Jest jeszcze z pewnością spore pole popisu dla organizatorów i podmiotów współtworzących tę imprezę. Potencjał jest olbrzymi i warto kontynuować rozpoczętą pracę.

Zachęcamy do zapoznania się z krótką fotorelacją.

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2023

Już po raz 19. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2023 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy