WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

W wakacje uchwyć urodę wody!

Logo WWFWakacje trwają w najlepsze, ale nawet w czasie wypoczynku nie powinniśmy zapominać o tym, że przyrodę trzeba chronić. Możemy pomagać na wiele sposobów. Niektórzy kajakarze łapią za wiosło i płyną 1500 km, aby uświadomić ludziom, jak ważne jest sprzątanie po sobie i recykling. Jeśli nie macie czasu na tak długą wyprawę, wystarczy wybrać się nad wodę z aparatem w ręku. Organizacja ekologiczna WWF Polska rozpoczęła właśnie akcję zachęcającą do zwrócenia większej uwagi na rzeki i jeziora w naszym kraju. Służyć ma temu specjalna internetowa platforma dostępna pod adresem wody.wwf.pl oraz konkurs fotograficzny „Uchwyć urodę wody”.

Jesteśmy w sytuacji, kiedy większość mieszkańców Polski, żyje obok rzek i jezior, ale nie zdaje sobie sprawy ze skali problemu związanego z ich niszczeniem – mówi Paweł Średziński z WWF Polska. – Dlatego stworzyliśmy wirtualną platformę wodną, na której każdy internauta może znaleźć informację o zagrożeniach, a jednocześnie podzielić się swoimi zdjęciami, prezentującymi „urodę wody”.

[…]

Los naszych wód zależy od Polaków i od tego, czy docenią ich naturalną urodę. Mamy nadzieję, że pomogą utrwalić piękno polskich rzek i jezior nie tylko na zdjęciach, ale także w naturze, tak, aby mogły się nim cieszyć również kolejne pokolenia.

Za pośrednictwem platformy WWF Polska chce przypomnieć, że rzeka nie ogranicza się wyłącznie do jej koryta, ale do całej doliny. To zakrzaczenia i zadrzewienia, które są zlokalizowane wzdłuż rzecznych brzegów stanowią o wartości przyrodniczej rzeki i o stopniu naturalności jej doliny. Podobnie jest z jeziorami, gdzie ważną rolę stanowią trzcinowiska, m.in. jako miejsce schronienia narybku i miejsce gniazdowania ptaków.

Konkurs trwa do 31 sierpnia, a nagrody dla zwycięzców z pewnością umilą relaks nad wodą! Więcej informacji znajdziecie na stronie wody.wwf.pl

Polecamy również

Komentarze są wyłączone.

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy