WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna 2013

Stowarzyszenie Akademicki Klub Kajakowy Panta Rei zaprasza już po raz trzeci do wzięcia udziału w Poznańskiej Kajakowej Masie Krytycznej. Podobnie jak rok temu miło nam poinformować, że Magazyn Kajakowy WIOSŁO objął wydarzenie patronatem medialnym. Impreza odbędzie się 26 maja, ale już dziś warto się zarejestrować, gdyż zapisy trwają do 19 maja. Galerię zdjęć z poprzednich lat można znaleźć pod adresem http://www.kajakowa.pl/public/index/gallery.

Logo Poznańskiej Kajakowej Masy Krytycznej

Pomysł Poznańskiej Kajakowej Masy Krytycznej został zaczerpnięty ze środowiska rowerzystów, którzy podczas „masy krytycznej” przejeżdżają ulicami miasta, aby zwrócić uwagę na problemy komunikacji rowerowej i aby promować rower jako zdrowy środek codziennego transportu. Kajakarze, organizując Poznańską Kajakową Masą Krytyczną, chcą propagować turystykę kajakową wśród poznańskiej społeczności. Celem jest obalenie mitu elitarności tego sportu i pokazanie mieszkańcom Poznania, że pływać kajakiem może każdy bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Zdaniem organizatorów Warta, element tożsamości miasta Poznania, może stanowić naturalną atrakcję turystyczną.

Według prognoz organizatorów w niedzielę 26 maja Wartą spłynie jednoczenie ponad 400 kajakarzy. Miejscem startu imprezy jest przystań kajakowa nad Wartą w Puszczykowie k/Poznania, natomiast meta znajduje się w Poznaniu w okolicach mostu św. Rocha. Trasa spływu liczy ok. 20 km. Uczestnikiem może zostać każdy bez względu na kondycję fizyczną. Nie są wymagane specjalistyczne kwalifikacje ani osiągnięcia kajakowe. Panta Rei stawia na dobrą zabawę we wspaniałej atmosferze.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników (kajakarzy i tych na lądzie) wiele atrakcji. Oprócz możliwości spłynięcia w jednym z największych tego typu spływach w Polsce, amatorzy kajakarstwa będą mieli możliwość wzięcia udziału w grach i konkursach. W programie również pokazy ratownictwa wodnego z wykorzystaniem psów ratunkowych, wspinaczki (widowiskowy zjazd z mostu na linie do kajaka) i asekuracji kajakowej. Dla najmłodszych przewidywane są zajęcia warsztatowe, na których będą mogli m.in. stworzyć swoje indywidualne prezenty na Dzień Matki oraz zamienić się w kajakowych designerów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą instruktorzy i opiekunowie z Panta Rei oraz ratownicy WOPR.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.kajakowa.pl, a także na Facebooku na profilu Masy Krytycznej .

Polecamy również

Komentarze są wyłączone.

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy