WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Urodzinowe spotkanie redakcyjne

Z okazji 10-lecia naszego magazynu w hostelu Lubrzanka w Mąchocicach (okolice Kielc, czyli WIOSŁOwego „gniazda”) odbyło się jubileuszowe spotkanie redakcyjne (26-28.10.2012). Cieszymy się, że tylu osobom, które przez ostatnią dekadę zasilały szeregi redakcji WIOSŁA, udało się dotrzeć w Góry Świętokrzyskie! Wiele osób przyjechało ze swoimi rodzinami, dzięki czemu frekwencja była naprawdę imponująca.

Ze względu na niezbyt sprzyjającą pogodę trzeba było niestety zrezygnować ze wspólnego ogniska na otwartym powietrzu i przenieść się do sali kominkowej. Wszystkim przypadł do gustu przytulny domek, ciepło bijące z kominka, stół do ping-ponga i doborowe towarzystwo. Każdy znalazł coś dla siebie.

W pierwotnych planach było dojście do Diabelskiego Kamienia, wejście na Radostową, zwiedzanie Szklanego Domu Żeromskiego oraz tzw. „Starej Ameliówki”, czyli pensjonatu z 1901 r. Niestety pogoda nieco zweryfikowała nasze plany. Kilkoro chętnych, mimo niespodziewanego ataku zimy, zdecydowało się na spacer do Diabelskiego Kamienia. Zziębnięci, ale uśmiechnięci, wrócili do sali kominkowej akurat w momencie, gdy na stole pojawił się wielki gar przepysznego żuru. Po gorącym posiłku nadszedł czas na prezentacje.

Adam Grzegorzewski – wydawca i wieloletni redaktor naczelny – opowiedział o początkach WIOSŁA i pierwszych kontaktach z osobami, które obecnie stanowią trzon redakcji. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć Celinki i Jarka (Celina Mróz i Jarek Frąckiewicz – nasi dawni współpracownicy, którzy zginęli tragicznie podczas kajakowej wyprawy w Peru). Następne były prezentacje ze zdjęciami wypraw kajakowych do Chorwacji, Wenecji, Rosji, nt. pływania kanu w Kanadzie i wiele innych.

Smak czekoladowego tortu z okazji 10. urodzin WIOSŁA – bezcenny. Nasze pomysły na przyszłość – ocenicie sami!

Polecamy również

Komentarze są wyłączone.

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy