WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Numer 1/2003 (marzec – kwiecień)

Okładka numeru 1/2003

Spotkajmy się!

Marzec 2003 roku to dla nas ważny miesiąc z dwóch powodów. Pierwszy z nich to fakt, iż WIOSŁO będzie debiutować na targach Wiatr i Woda 2003. Będziemy mieli okazję spotkać się z Wami, Wymienić poglądy, wysłuchać Waszych uwag lub po prostu pogawędzić o kajakach przed zbliżającym się sezonem.

Chcielibyśmy, aby kajaki zaistniały na Targach nie tylko jako dodatek, ale jako jedna z głównych atrakcji. W tym celu zorganizowaliśmy szereg imprez towarzyszących – szczegółową „locję” znajdziecie na stronie 41. Serdecznie zapraszamy!

Jeśli natomiast trzy targowe dni nie wystarczą, aby zaspokoić „zew wiosłowania”, z pomocą przyjdzie WIOSŁO. Jest to właśnie drugi powód, dla którego ten miesiąc jest dla nas ważny: trzymacie bowiem w ręku pierwszy pojedynczy numer WIOSŁA, rozpoczynający emisję sześciu numerów w roku.

A w nim, jak zwykle opisy ciekawych wojaży: Zofia Piłasiewicz odkrywa przed nami nieznany Kanał Augustowski, Wojciech Więckiewicz wyrusza z Mławy do Gdańska, a Jarosław Frąckiewicz obiera kurs na wschód – tym razem jest to rzeka Jużnyj Bug na Ukrainie.

W nadchodzącym sezonie chcielibyśmy uczulić Was na kwestie bezpieczeństwa. Choć polskie rzeki w większości należą do względnie łatwych, to jednak nie można ich lekceważyć. Zawsze należy być gotowym do niesienia pomocy – nigdy nie wiadomo, kto może jej potrzebować. „Na pomoc!” `- tak właśnie zatytułowany jest artykuł Łukasza Łotera i Tomasza Kukuły omawiający podstawowy sprzęt i techniki służące ratowaniu ludzi na wodzie.

Szkółka manewrowania kanadyjką zagościła już chyba na stałe w WIOŚLE – tym razem Krzysztof Drop zabierze nas na siną wodę. Co to takiego? Zapraszamy na stronę 28. Manewry na sinej wodzie, choć interesujące, to jednak nie wyczerpują tematu kanadyjek – publikujemy drugą część poradnika Radosława Wasilewskiego o budowie własnej kanadyjki. Artykuł spotkał się z dużym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że będziemy mogli opublikować część trzecią – prezentując kanadyjki wykonane przez Czytelników.

A skoro już mówimy o sprzęcie pływającym – WIOSŁO odwiedziło największe w Europie targi wodne Boot  Düsseldorf 2003. Jak zwykle kajaków na targach nie zabrakło – fotoreportaż na stronie 20. Mamy nadzieję, że nasze rodzime targi sportów wodnych osiągną w przyszłości zbliżoną skalę.

W ten sposób powróciliśmy do wątku, od którego zaczęliśmy targi Wiatr i Woda 2003. Zapraszamy na debiut WIOSŁA – mamy lekką tremę, wpadnijcie na nasze stoisko i pomóżcie nam ją przezwyciężyć.

Do zobaczenia!

Artur Zmarzlak

Boot Düsseldorf

Największe targi sportów wodnych W Europie – fotoreportaż.

Jak powstaje drewniana Kanadyjka, czyli urzeczywistnienie własnych marzeń. Cz. 2.

Druga część artykułu Radosława Wasilewskiego. Od Czytelników zależy czy będzie część trzecia z opisem nowych, własnoręcznie wykonanych łódek.

Manewrowanie kanadyjką na sinej wodzie

Kolejny odcinek naszej szkółki „kanadyjskiej”. Krzysztof Drop Wyjaśnia jak oswoić sina Wodę oraz co to właściwie jest.

Grudniło się od rana…

Gorące emocje na zimnej wodzie – XVI Ogólnopolski Barbórkowy Wyścig Kajakowy opisał Stanisław Smerecki.

Moje życie w kajaku

Chcę dalej pływać, chociaż lata dają coraz bardziej o sobie znać – tak napisał Tadeusz Wójcik W swoich wspomnieniach. Niestety, nie doczekał ich publikacji…

Listy…

Prenumerata

Wiatr i Woda 2003

Nasze rodzime targi sportów wodnych w Warszawie. Gorąco zapraszamy na imprezy towarzyszące i do odwiedzenia stoiska WIOSŁA!

Kanałem Augustowskim przez trzy kraje. Cz. 1.

Na wycieczkę po nieznanym Kanale Augustowskim zabierze nas Zofia Piłasiewicz.

Porohy Jużnego Bugu

W poszukiwaniu porohów Jarosław Frąckiewicz trafił na Ukrainę.

Z Mławy do Gdańska: matą, średnią i dużą rzeką

Mławką, Wkrą i Wisłą do Gdańska. Wojciech Więckiewicz, w nawiązaniu do przebogatej historii okolic, opisuje ciekawy szlak wodny.

Słów kilka o Żabich Kłakach, a może Krukach…

Spotkacie Żabiego Kruka na szlaku, opowie więcej przy ognisku – tak kończy prezentację klubu Krzysztof Świtek.

Prijon Excursion: wrażenia użytkownika

Maciej Soczewka omawia turystyczną dwójkę, jakże różną od tradycyjnych kajaków spotykanych na naszych szlakach.

Na pomoc! Sprzęt i techniki asekuracji na wodzie płynącej

Łukasz Łoter i Tomasz Kukuła rozpoczynają cykl artykułów poświęconych aspektom bezpieczeństwa na wodzie.

Innowatorzy w kajakarstwie

Jak się zostaje innowatorem-wynalazcą? Dowiecie się z felietonu Jarosława Frąckiewicza.

Czytaj on-line

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy