WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Jerzy Koper nie żyje

Jerzy Koper podczas ostatniego wyjazdu kajakowego na rzekę Krutynię w 2017 r. Fot. Katarzyna Ugorowska

 

Po długiej chorobie w dniu 23 grudnia 2021 r. zmarł Jerzy Koper, animator spływów kajakowych wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych z Pruszkowa i okolic, od samego początku związany z zespołem redakcyjnym Magazynu Kajakowego WIOSŁO. Pogrzeb odbędzie się w dniu 31.12.2021 r. o godz. 14.00 w kościele Świętego Józefa w Pruszkowie, ul. Helenowska 3.

Na razie przypomnijmy słowa Krzysztofa Puchalskiego z artykułu we WIOŚLE nr 1/2 2002 poświęconemu m.in.  Pruszkowskiemu Klubowi Kajakarzy „Kuramura”: „(…) Zarówno w swoich poprzednich, jak i obecnych formach Klub oscyluje wokół osoby Jerzego Kopera, który od samego początku opiekuje się grupą. Jest to człowiek niezwykły, który całkowicie oddał się pracy z młodzieżą. Jako nauczyciel zawodu w szkole zawodowej i technikum mechanicznym propaguje turystykę kajakową. Planuje i organizuje wyprawy kajakowe, stanowi też pewnego rodzaju łącznik pomiędzy członkami naszego klubu. Bardzo cenna jest dla nas wiedza i doświadczenie, jakim dysponuje Jurek. Przepłynął większość polskich szlaków kajakowych, choć, jak sam często powtarza, wiele jeszcze przed nim (…)”.

Jurek na pierwszym planie. Odpoczynek nad Jeziorem Tejsowo (2017 r.). Fot. Adam Grzegorzewski

 

Ostatni raz Jurek (już podczas zaawansowanej choroby) płynął wraz z Ryszardem Wójcikiem rzeką Krutynią podczas majówki w 2017 r. Składamy Rodzinie i bliskim wyrazy naszego głębokiego współczucia.

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy