WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Targi WIATR I WODA za nami…

31. edycja targów WIATR I WODA odbyła się w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie w dniach 28 lutego – 04 marca. Podczas tegorocznej edycji targów Magazyn Żagle świętował swoje 60. urodziny, a Magazyn WIOSŁO 50. wydanie. Uroczyste rozpoczęcie targów miało miejsce podczas dnia branżowego, czyli w czwartek. Obecny był Prezes Polskiego Związku Kajakowego Tadeusz Wróblewski oraz Wiceprezes ds. kajakarstwa dla wszystkich Uta Kühn.
Największymi stoiskami kajakowymi w tym roku dysponowały firmy KAJAKOWO (m.in. kajaki Roteko) oraz PRO KAJAK (m.in. oferta Gumotexa i Prijona). Firma KAYAK ZONE oraz WIGRASZEK, oprócz polietylenowego kajaka turystycznego Caribou, zaprezentowała (jako jedyna na całych targach) kajak z laminatu Wig 440 Cayman. Na stoisku znanego polskiego producenta kajaków  – firmy AQUARIUS można było znaleźć bogatą ofertę kamizelek oraz akcesoriów dla kajakarza. Próżno było jednak szukać tam smukłych i lekkich kajaków z laminatu. Czyżby polietylen już na dobre wyparł laminaty? Chyba jednak nie do końca, gdyż indywidualni nabywcy wciąż poszukują lekkich i szybkich kajaków. Wystarczy popatrzeć jak dużym zainteresowaniem cieszą się w Polsce chociażby maratony kajakowe. Jeśli chodzi o kajaki pneumatyczne, to oprócz dobrze znanego Gumetexu na stoisku PRO KAJAKA można było jeszcze zobaczyć jedynkę ITIWIT X500 DropStitch (oferta Decathlonu) oraz kajak hybrydowy SMART PRO firmy Neris. Z szeroką ofertą SUPów można było się z kolei zapoznać na stoisku AQUAMARINA.

Bogata oferta spływów organizowanych przez MAZURY PTTK (szlak Krutyni i pozostałe szlaki w tamtym regionie) była dostępna na stoisku WARMIA I MAZURY. Warto zaznaczyć, że stanica wodna w Sorkwitach bardzo się rozwinęła i oprócz miłej i kompetentnej obsługi można tam wypożyczyć sprzęt wysokiej jakości (m.in. Prijon i Lettmann). Z ofertą szlaków wodnych dla kajakarzy można było się też zapoznać na stoiskach Pętli Żuławskiej oraz drogi wodnej o symbolu MDW E70. Na targach swoje miejsce miał również Krakowski Klub Kajakowy, a wszyscy kajakarze górscy z pewnością są zainteresowani sprawdzeniem swoich sił na torze kajakowym Kolna.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ukraińskiego producenta odzieży dla wodniaków ORDANA. Użycie przez tę firmę markowych tkanin wraz z przystępną polityką cenową z pewnością przekonało już niejednego kajakarza. Na targach pojawił się także polski producent odzieży KWARK (wykorzystujący m.in. takie materiały jak AquaShell). Z kolei na stoisku WIOSŁA można było zapoznać się z ofertą firmy NAUTICA (zegarki wodoszczelne), bogatą ofertą butów do wody KEEN, a także tradycyjnie już wciąć udział w konkursie dla prenumeratorów. Z okazji 50. wydania wraz z firmą MAKANU redakcja WIOSŁA przygotowała 10 klasycznych noży OPINEL wraz z pamiątkowym grawerem. Przy przedłużeniu prenumeraty na 2 lata można było otrzymać taki właśnie dodatek (wszystkie noże z grawerem zostały wydane już w sobotę).

Gdy już zmęczyliśmy się spacerem między stoiskami można było szukać inspiracji w sali konferencyjnej na I piętrze, gdzie w sobotę odbył się po raz kolejny DZIEŃ KAJAKARZA. (łącznie 11 prelekcji i spotkań). Nie sposób tutaj pisać o każdej prelekcji – po prostu trzeba przyjechać za rok oraz samemu zobaczyć i posłuchać. Chyba największe wrażenie wśród publiczności wzbudziła prezentacja Raja Ampat Kayaking Project – wyjazd małżeństwa z 4-letnią córką na archipelag u wybrzeży Papui Zachodniej (akurat 2 tygodnie przed prelekcją rodzina wróciła z wyjazdu, więc temat jeszcze gorący). Podczas Dnia Kajakarza odbyła się również prelekcja z okazji 50. wydania Magazynu Kajakowego WIOSŁO – wyświetlony został tylko jeden slajd, a głos zabierały osoby z sali, które w mniejszy lub większy sposób są lub były związane z redakcją i jej dodatkowymi działaniami, takimi jak chociażby „Bałtyk pod wiosłem”.

Na zakończenie targów na stoisku Magazynu Kajakowego WIOSŁO (w niedzielę o godzinie 16.00) odbyło się losowanie kuponów konkursowych prenumeraty. Oto zwycięzcy konkursu: Zygmunt Fąfara (nóż Opinel z pamiątkowym grawerem z okazji 50. wydania WIOSŁA), Piotr Modelski (zestaw repelentów MUGGA – sponsor dystrybutor MUGGA), Marek Dobrucki (termos SIGG – sponsor MAKANU) oraz Joanna Medyńska (sandały do wody KEEN – sponsor MM SPORT) . Gratulujemy zwycięzcom!

Na tym kończymy krótką relację z tegorocznych targów WIATR I WODA, a resztę niech dopowiedzą zdjęcia. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy