WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

02 marca – Dzień Kajakarza na targach WIATR I WODA

Sobotni Dzień Kajakarza zagościł już na dobre w programie Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA. Również i w tym roku miłośnicy wiosłowania mogą liczyć na rozległy plan prelekcji i spotkań w różnych jego odsłonach – od sielankowego pływania leniwą rzeką, poprzez igraszki na morskich falach, a skończywszy na sporej dawce adrenaliny na „białej wodzie”.

Szczegóły dojazdu tutaj

Wersja do druku w pliku pdf

Wyprawa rzeką Río Marañón, fot. Marek Mazur

Jedną z ciekawszych prelekcji będzie z pewnością relacja Marka Mazura o wyprawie rzeką Río Marañón płynącą w Andach Peruwiańskich ze źródłami na wysokości ok. 4300 m, która po połączeniu z Ukajali, przyjmuje nazwę Amazonka.

Wybrzeże północno-zachodniej Szkocji. Fot. Piotr Opacian

Z kolei Piotr Opacian zabierze nas na Przylądek Gniewu w Szkocji i przybliży nam temat pływów. Będzie też mowa o nowych projektach, a wśród nich o syberyjskiej wyprawie śladami Aleksandra Czekanowskiego OLENIOK 2019.

Dowiemy się też co nowego słychać w kajakarstwie dla wszystkich w PZKaj oraz w Polskim Systemie Kwalifikacji Kajakowych. 31. edycja targów WIATR I WODA zbiegła się też z 50. wydaniem Magazynu Kajakowego WIOSŁO. Ten fakt będzie również przedmiotem krótkiej prezentacji historii czasopisma i ludzi z nim związanych. Zaczynamy w sobotę o godz. 10.30. Magazyn Kajakowy WIOSŁO po raz kolejny gorąco zaprasza na Dzień Kajakarza podczas targów WIATR I WODA do Centrum Expo XXI. Oto szczegółowy program:

10:30 Przewodnik czy instruktor kajakowy?
Bartosz Sawicki opowie o doświadczeniach z nowym, modułowym systemem szkolenia kadry kajakowej. Prezentacja będzie bazowała na doświadczeniach z pilotażowych szkoleń, które odbyły się w zeszłym roku w Drzewicy i Tomaszowie Mazowieckim.

11.30 Zmiany w systemie szkoleń PZKaj oraz programy upowszechniające kajakarstwo realizowane przez Komisję Kajarstwa dla Wszystkich Polskiego Związku Kajakowego
Elżbieta Jaworska – Wiceprzewodnicząca Komisji Kajakarstwa dla Wszystkich PZKaj  – przedstawi proponowane zmiany w systemie szkoleń Instruktorów Turystyki i Rekreacji PZKaj oraz programach realizowanych przez Komisję Kajakarstwa dla Wszystkich, w tym dotowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

12:00 Wyprawa rzeką Río Marañón
Marek Mazur przybliży szczegóły wyprawy płynącą w Andach Peruwiańskich rzeką Río Marañón, która posiada źródła na wysokości ok. 4300 m, a po połączeniu z Ukajali, przyjmuje nazwę Amazonka.

13:00 Dwoje na bezludnej wyspie rzecz o kajakarstwie romantycznym
O doktorze i Pimpie, magii wiślanych wysp w świetle księżyca, pikantnej tajemnicy Biebrzy oraz o wiciu gniazda na Bugu i weselu na bezludnej wyspie. O urokach i skutkach pływania we dwoje opowiedzą Ewa Kruszewska i Dariusz Kamiński.

13:30 50. wydanie Magazynu Kajakowego WIOSŁO
Wszystko zaczęło się w roku 2002. Ten mały jubileusz niech będzie pretekstem do przedstawienia historii Magazynu i ludzi go tworzących.

14:00 Dookoła Szkocji
O krainie klifów, jaskiń, bram i tuneli skalnych oraz jak sobie radzić z pływami opowie Piotr Opacian.

15:00 Wyprawa śladami Aleksandra Czekanowskiego OLENIOK 2019
Uczestnicy wyprawy przypomną postać Aleksandra Czekanowskiego i jego pionierskich odkryć z końca XIX w., jak również przybliżą aspekty związane z samymi przygotowaniami do kajakowej wyprawy, która wyruszy w połowie czerwca.

15:30 Ekspedycje (bardzo) lokalne Sudawców
Hubert i Miłosz Stojanowscy opowiedzą o działaniach związanych z jeziorami i rzekami Suwalszczyzny. Ojciec i syn od lat udowadniają, że ciekawe projekty można robić nawet w miejscu swojego zamieszkania. Ich ostatni pomysł to: „26 jezior. Kajakami Północy po wodach Suwalskiego Parku Krajobrazowego”.

16:15 Sardynia – Karaiby Europy
Agata Nowak i Marek Werner z WAKK „Habazie” pokażą, że wcale nie trzeba wydać fortuny, żeby spędzić niezapomniany urlop na Sardynii. Opowiedzą o pływaniu w lazurowej i niesamowicie przejrzystej wodzie, spaniu na pięknych i pustych plażach oraz zwiedzaniu jaskiń dostępnych jedynie od strony morza.

16.45 Raja Ampat Kayaking Project
Dagmara i Leszek Jureccy opowiedzą o zakończonej zaledwie dwa tygodnie temu wyprawie kajakowej Raja Ampat Kayaking Project. Wspólnie z 4-letnią córką, przez ponad miesiąc, eksplorowali kajakami modułowymi indonezyjski archipelag, składający się z ponad 1500 różnych wysp, rozlokowany przy północno-zachodnim wybrzeżu Papui Zachodniej. Posłuchamy też o snorkelingu na rafie, eksploracji nieodkrytych jaskiń oraz noclegach na bajecznych plażach pod rozgwieżdżonym niebem.

17:15 Babajaki
Gdzie kucharek sześć – tam nie ma co jeść. Tak mówi przysłowie… a co jeśli kucharek jest 12,a na dodatek pojechały razem na kajaki? Wtedy mamy mieszankę wybuchową, która najczęściej wybucha śmiechem. Ten wyjazd, to nic innego jak Babajaki!

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy