WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

25 lat NAUTICA

W dniu 23 maja w warszawskiej restauracji Zachodni Brzeg odbyło się spotkanie dla mediów z okazji jubileuszu marki Nautica. Tłem do prezentacji inspirowanych wodą zegarków była Wisła – królowa polskich rzek. Magazyn Kajakowy WIOSŁO również uczestniczył w tym wydarzeniu.

Timex, 25-lecie zegarków Nautica

Marka Nautica jest jednym ze znaków towarowych Timex Group – firmy założonej w 1854 r. Nautica to zegarki dla ludzi wody, łączące styl miejskiego designu z czekającą nas przygodą na morzach, rzekach czy jeziorach. Inspirowane morskimi detalami zegarki kojarzą się ze stylem kapitana okrętu. Jeśli naszym okrętem jest kajak – kapitanów-kajakarzy znajdzie się wielu!

Gwiazdą tejże prezentacji okazał się model Porthole 25th Anniversary Limited Edition – zegarek specjalnie wyprodukowany z okazji tego jubileuszu.

Timex, 25-lecie zegarków Nautica

Jak powiedział nam Alessandro Neri z Timex Group, prace nad tym zegarkiem rozpoczęły się w 2016 r. Zegarek zwraca uwagę oryginalną, transparentną tarczą, która ujawnia sposób działania automatycznego mechanizmu napędzającego. Porthole odzwierciedla połączenie miejskiego życia z pasją do podróżowania – mówi Wojciech Rock, Brand Manager Nautica. Został stworzony dla ludzi ciekawych świata, dla których zegarek to zarówno element stylizacji, jak i wielofunkcyjny gadżet wspierający użytkownika w jego codziennej aktywności. Na świecie wyprodukowano zaledwie 1 000 egzemplarzy Porthole, z czego każdy posiada indywidualny numer. Cieszymy się, że możemy zaprezentować polskiej publiczności ten jubileuszowy model – dodaje.

Nas zainteresowała jednak linia tańszych zegarków, które idealnie pasują na kajakową włóczęgę.

Timex, 25-lecie zegarków Nautica

Mamy tu na myśli modele Surfside oraz Jones Beach. Kolekcja Surfside to mariaż pasji do sportu i oryginalnego designu odzwierciedlającego niekończące się lato.

Duża, 44-milimetrowa koperta z żywicy oraz międzynarodowy kod flagowy umieszczony na tarczy zegarka są kwintesencją stylu Nautica. Wakacyjnego twistu nadają modelom marynarskie kolory: granatowy, czarny, biały i pomarańczowy. Użytkownik zegarków Surfside z łatwością sprawdzi datę na datowniku, który umieszczony jest na godzinie 3. Modele mają klasę wodoszczelności 10 ATM oraz indykator pozwalający zmierzyć głębokość do 50 m (bardzo oryginalna funkcja).

Z kolei kolekcja Jones Beach jest kwintesencją sportowego DNA marki Nautica. Klasyczna w kształcie koperta zegarka jest zwieńczona lunetą pokrytą gumą. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikowi uprawiać ulubiony sport bez obawy o uszkodzenie mechanizmów wewnątrz. Sportowo-morski charakter Jones Beach podkreśla tarcza z delikatną fakturą fal oraz flagi kodu morskiego, które po odszyfrowaniu układają się w hasło „Nautica style”. Oczywiście zegarek posiada również klasę wodoszczelności 10 ATM.

Jesteśmy przekonani, że duża część kolekcji Nautica trafi w gusta kajakarzy. Z pewnością swoje atuty odkryją dopiero podczas wodniackich podróży, jednak ponadczasowy styl tych zegarków pozwoli nam użytkować je przez cały rok, podkreślając zarazem nasze zainteresowania.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęciową z tego spotkania.

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy