WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

WIATR I WODA 2018 za nami

30. jubileuszowa edycja targów WIATR I WODA odbyła się w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie w dniach 8-11 marca. W tym roku praktycznie cała branża kajakowa została ulokowana w hali nr 1.

Największymi stoiskami kajakowymi w tym roku dysponowały firmy KAJAKOWO (m.in. kajaki Roteko, Pyranha) oraz PRO KAJAK (m.in. oferta Gumotexa i Prijona). Jeśli chodzi o KAJAKOWO, to na uwagę szczególnie zasługuje zaprezentowana nowość – kajak turystyczny Solina. Przedstawiciel firmy Lettmann na Polskę – Polyak z Drzewicy – zaprezentował również swoje nowości, w tym smukły, morski kajak Skagerrak o długości 555 cm. W wersji VCS łódka waży zaledwie 23 kg! Z kolei na stoisku Aquariusa można było zobaczyć nowość na rok 2018 – model kajaka Pro Tour II 490. Jeśli chodzi o kajaki pneumatyczne, to swoje produkty zaprezentowała ukraińska firma Zelgear, spośród których szczególnie nam się spodobała seria Igla, dostępna również w wersji poliuretanowej (przy długości 520 cm kajak waży zaledwie 12 kg!). Z kolei na stoisku firmy Decathlon zaprezentowano dobrze już znany kajak pneumatyczny Itiwit, jak również inne produkty przydatne wodniakom (odzież i kamizelki). Kajaki typowo z przeznaczeniem do wypożyczalni zaprezentowała firma KAJAKI.PL (polietylenowe) oraz Plast-Bud (z laminatu poliestrowo-szklanego).

Jeśli chodzi o producentów wioseł, to pojawiły się na targach aż trzy polskie firmy – Szmagliński (drewniane) – dostępne na stoisku firmy Kevisport oraz Kajak.Pro (polipropylenowe) i G’POWER (karbonowe). Nowość od Kajak.Pro to wiosło asymetryczne Elite 660, natomiast spośród przebogatej oferty wioseł G’POWER naszą uwagę przyciągnął model Baracuda (węglowe wiosło do kajakarstwa morskiego). Jeśli chodzi o kamizelki asekuracyjne i ratownicze, to największy wybór produktów można było znaleźć na stoiskach firm Olimp oraz Aquarius.

Stałym wystawcą targów Wiatr i Woda jest również firma Makanu. Na jej stoisku można było zapoznać się z ofertą firm Yak oraz Crewsaver, a także innych produktów z szeroko rozumianego „outdooru”, m.in. czołówki i latarki LedLenser.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ukraińskiego producenta odzieży dla wodniaków ORDANA. Użycie przez tę firmę markowych tkanin wraz z przystępną polityką cenową z pewnością przekonało już niejednego kajakarza. W Polsce odzież tej marki będzie można zakupić przez sklep kajakowy SYSTEM-K.

Na targach nie mogło zabraknąć również organizatorów spływów kajakowych, choć chyba w mniejszej liczbie niż zwykle. Oczywiście byli obecni przedstawicie Mazury PTTK, a także Wielkiej Pętli Wielkopolskiej oraz Suwalskiej Organizacji Turystycznej.

Gdy już zmęczyliśmy się spacerem między stoiskami można było troszkę odpocząć w sali konferencyjnej na I piętrze, gdzie w sobotę odbył się po raz kolejny DZIEŃ KAJAKARZA. (łącznie 11 prelekcji i spotkań). Nie sposób tutaj pisać o każdej prelekcji – po prostu trzeba przyjechać za rok i samemu zobaczyć i posłuchać.

Na zakończenie targów na stoisku Magazynu Kajakowego WIOSŁO (w niedzielę o godzinie 16.00) odbyło się losowanie kuponów konkursowych prenumeraty. Tym razem poprosiliśmy przedstawicielkę firmy Makanu o pomoc w losowania kuponów. Oto zwycięzcy konkursu: Wiktoria Mierzejewska (książka „Przemsza płynie do Paryża”), Grzegorz Pomorski (książka „Rowerem po Amazonce”), Marek Dobrucki (książka „Z plecakiem przez świat”), Paweł Przepióra (czołówka LedLenser) oraz Piotr Szandorowski (sandały do wody KEEN – sponsor MM SPORT) . Gratulujemy zwycięzcom!

Na tym kończymy krótką relację z tegorocznych targów WIATR I WODA, a resztę niech dopowiedzą zdjęcia. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy