WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

II Śląskie Targi WIATR i WODA

W dniach 10-12 listopada 2017 r. w Katowicach odbyła się druga edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Podczas tegorocznych targów swoją ofertę zaprezentowało blisko 200 wystawców i można było zobaczyć około 100 jachtów i łodzi. Nie zabrakło oczywiście kajaków i kanadyjek,  jak również SUP-ów.

Na targach wystawiał się największy sklep kajakowy w Polsce – KANOKAJAKI. Uwagę przykuwały szczególnie składane kajaki firmy Oru Kayak, ale również bogata oferta kajaków polietylenowych oraz pneumatyków Gumotexa. Dokładając do tego bogatą ofertę akcesoriów i odzieży kajakowej, w tym jednym miejscu można się było kompleksowo wyposażyć nawet na poważniejszą wyprawę. Oczywiście klient wybiera to, co mu najbardziej odpowiada, dlatego z pewnością zaglądnął też na pozostałe stoiska, z czego najszerszą ofertę prezentowała firma KAJAKOWO.NET oraz PRO KAJAK. Jeśli chodzi o polskich producentów sprzętu, to byli oni ulokowani w jednym ciągu: firma OLIMP – kamizelki asekuracyjne, KAJAK PRO – wiosła oraz KAJAKI.PL – kajaki turystyczne polietylenowe. Na targach nie mogło również zabraknąć MAKANU z bogatą ofertą, m.in. Crewsaver, Yak, TBS, Forestia. Z nowości targowych bardzo ciekawą ofertę kajaków pneumatycznych zaprezentowała ukraińska firma ZELGEAR. Kajakarze odwiedzili też z pewnością stoisko znanej sieci DECATHLON, a także Pomorskich Szlaków Kajakowych oraz Pętli Żuławskiej i oczywiście nie ominęli stoiska redakcji Magazynu Kajakowego WIOSŁO, na którym można było spotkać m.in. autorów książki „Przemsza płynie do Paryża” – Moniki i Jacka Parisów.

Warto zaznaczyć, że targom WIATR i WODA w Katowicach po raz pierwszy towarzyszyło dwudniowe forum technologiczne Marine Industry Forum, pierwsza tego typu w Polsce impreza B2B (business to business), podczas której przedsiębiorcy z branży mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i materiałami stosowanymi w produkcji jachtów i łodzi na świecie, badaniami uczelni i instytutów badawczych z Polski i zagranicy, a nawet studenckimi wynalazkami prezentowanymi w strefie start-up. Partnerem Marine Industry Forum była Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLBOAT. Branżę kajakową, a w szczególności innowacyjnych polskich producentów łódek z laminatu, szczególnie mógł zainteresować wykład doktora Stefano Castegnaro z Uniwersytetu w Padwie o biokompozytach opartych na żywicy, siemieniu lnianym i balsie.

Na piątkowy wieczór organizatorzy postanowili zaprosić wystawców do Filharmonii Śląskiej, gdzie po wręczeniu nagród targowych miał miejsce niecodzienny koncert pamięci Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej – Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie. Uważamy, że był to strzał w dziesiątkę!

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z targów. Autorzy zdjęć: Joanna Bratko-Lityńska i Adam Grzegorzewski.

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy