WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

Relacja z II Warszawskiego Salonu Jachtowego

Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą to największe centrum targowo-kongresowe w Europie Środkowej. 6 nowoczesnych hal wystawienniczych o łącznej wewnętrznej powierzchni wynoszącej 143 tys. m2 musi budzić respekt. W jednej z tych hal w ramach II Warszawskiego Salonu Jachtowego (22-22.10.2017 r.) wystawiły się firmy z branży wodniackiej, w tym również kajakowe.

Z nowości targowych z pewnością należy wymienić firmę Krzysztofa Polaczyka, która zaprezentowała zupełnie nowy kajak turystyczny w technologii laminatu kewlarowo-węglowego o nazwie „Posejdon”.

Nowości nie zabrakło również na stoiskach stałych bywalców imprez targowych, m.in. Decathlon, Kajakowo, KayakZone, Makanu, ProKajak i innych. Niektóre z nich miały nawet po dwa stoiska w różnych halach targowych (Decathlon i ProKajak wystawiali się równolegle na Camper Caravan Show). Podczas Warszawskiego Salonu Jachtowego można było również zobaczyć kajak Aleksandra Doby i posłuchać jego opowieści z ostatniej wyprawy z Ameryki Północnej do Europy, a także zobaczyć wystawę starych kajaków zorganizowaną przez Muzeum w Drohiczynie. Największy ruch panował jednak na halach zajmowanych przez World Travel Show. Tam też wystawiały się również podmioty zajmujące się turystyką wodniacką, jak chociażby Pomorskie Szlaki Kajakowe czy też Pętla Żuławska.

Należy zaznaczyć bardzo bogatą ofertę imprez dodatkowych toczących się w różnych częściach kompleksu targowego. Bardzo bogaty program przygotował portal Fly4Free oraz kwartalnik „Kontynenty”. Z tematów stricte kajakowych na scenie Warszawskiego Salonu Jachtowego należy wymienić spotkanie z Grzegorzem Rózikiem, który przyjechał na targi ze szwedzkich szkierów, a także prelekcje Uty Kühn (Upowszechnienie kajakarstwa przez PZKaj) oraz Wojciecha Bigiela (Szkolenie kajakowe we wrocławskim AWF).

Podczas targów można było również porozmawiać na tematy kajakowe na stoisku Magazynu WIOSŁO, gdzie zorganizowano również konkurs dla prenumeratorów. Nagroda w tym konkursie – sandały do wody ufundowane przez firmę KEEN – trafiła do p. Andrzeja Woźniaka. Gratulujemy! Nagroda zostanie wysłana pocztą.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć (fot. Adam Grzegorzewski).

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy