WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

WIATR I WODA 2017 za nami

29. edycja targów WIATR I WODA odbyła się w Centrum Wystawienniczym przy ul. Marsa w Warszawie. Już po raz kolejny firmy związane z kajakami zajęły znaczną powierzchnię wystawienniczą w hali „A”, a niektóre miały swoje stoiska w dodatkowej hali namiotowej – między innymi stoisko naszego Magazynu. Na przyszłość będziemy jednak czynić starania, aby cała branża kajakowa była ulokowana w jednym miejscu.

Największe stoisko kajakowe zajęła tradycyjnie firma KANOKAJAKI, która zaprezentowała różnorodny sprzęt wielu marek, prezentowany na co dzień w największym sklepie kajakowym w Polsce w Bystrzejowicach Pierwszych koło Lublina o powierzchni 500 m2, takich jak: Perception, Rotomod, Dagger, Palm, Jackson, Egalis, Sevylor, Werner, Clear Blue Hawaii, Exo, Werner Paddles, Tahe Outdoors, Nova Craft i innych. Z nowości zaprezentowano po raz pierwszy kajaki składane Oru oraz 3-osobowe kajaki Tercet.

Z kolei firma KAJAKOWO.NET zaprezentowała bogatą ofertę firmy ROTEKO, ale również innych marek oraz dużo akcesoriów przydatnych kajakarzowi.

Kajaki firmy Gumotex i Prijon to flagowa oferta ProKajaka, firmy z długoletnią tradycją sprzedaży sprzętu dla kajakarzy w połączeniu z fachowym doradztwem (wszyscy pracownicy ProKajaka to kajakarze z dużym doświadczeniem).

Na targach Wiatr i Woda zawsze też można porozmawiać z przedstawicielem firmy Lettmann na Polskę – Polyak z Drzewicy. Laminatowe kajaki sygnowane logiem Lettmann to sprzęt z najwyższej półki, który zaspokoi nawet najwybredniejsze gusta.

Jeśli chodzi o producentów wioseł, to pojawiły się na targach dwie polskie firmy – Szmagliński (drewniane) oraz Kajak.Pro (polipropylenowe). Obie firmy produkują wysokiej jakości produkty i co być może najważniejsze – w przystępnych cenach.

Jeśli chodzi o producentów kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych to można było je znaleźć na stoiskach Aquariusa i Olimpu. Ten pierwszy wystawiał również swoje kajaki, które w dużej mierze przeznaczone są na eksport.

Na stoisku Wigraszka pojawiły się kajaki firmy Tahe Outdoors, która od kilku lat prężnie promuje swoje wyroby na globalnym rynku (Tahe Marine, Zegul, Egalis, Artistic, Robson).

Stałym wystawcą na targach Wiatr i Woda jest również firma Makanu, której nie mogło zabraknąć i w tym roku. Na jej stoisku można było zaobserwować poszerzenie gamy produktów przeznaczonych dla jeszcze szerszego grona „outdoor’owców”. Oprócz specjalistycznych produktów dla kajakarzy i żeglarzy (Yak, Crewsaver) pojawiła się oferta czołówek i latarek LedLenser, bidonów i termosów SIGG, noży Opinel, pakietów żywieniowych Forestia, utensyliów Light My Fire i zestawów naprawczych/konserwacji tkanin McNETT, a także innych wyrobów, które można już znaleźć w nowo otwartym sklepie TRAVEL (www.skleptravel.pl).

Gdy już zmęczyliśmy się spacerem między stoiskami, można było troszkę odpocząć w sali konferencyjnej na I piętrze, gdzie w sobotę odbył się po raz kolejny DZIEŃ KAJAKARZA. W tym roku program był naprawdę bardzo zróżnicowany i z pewnością każdy mógł wybrać coś dla siebie (łącznie 13 prelekcji i spotkań). Byli też i tacy, którzy spędzili na sali dosłownie cały dzień! Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością wystąpienie uczestników wyprawy po Amazonce – braci Dawida Andresa i Huberta Kisińskiego i występ zespołu MuzyKajaka (również w trakcie wieczornego koncertu w Klubie Rejs nad Wisłą). Nie sposób tutaj pisać o każdej prelekcji – po prostu trzeba przyjechać za rok i samemu zobaczyć oraz posłuchać.

Na zakończenie targów na stoisku Magazynu Kajakowego WIOSŁO (w niedzielę o godzinie 16.00) odbyło się losowanie kuponów konkursowych prenumeraty. Oto zwycięzcy konkursu: Monika Paris (płyta CD „Taka” – sponsor MuzyKajaka), Hubert Szymerski (książka „Rowerem po Amazonce” – sponsor Agora), Bartosz Misiewicz (termos hot&cold SIGG – sponsor Makanu), Michał Torzecki (czołówka LedLenser – sponsor ledlenser.com) oraz Rafał Dynowski (sandały do wody KEEN – sponsor MM SPORT) . Gratulujemy zwycięzcom, a sponsorom dziękujemy za ufundowanie nagród!

Na tym kończymy krótką relację z tegorocznych targów WIATR I WODA, a resztę niech dopowiedzą zdjęcia (fot. Katarzyna Ugorowska i Adam Grzegorzewski). Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy