WIOSŁO inspiruje ...

... Ty wytyczasz kurs

WIATR I WODA już w połowie lutego!

W tym roku w dniach 12-15 lutego w Centrum Wystawienniczym na ul. Marsa 56c w Warszawie odbędzie się 27. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA. Tradycyjnie już w sobotę zaplanowano szereg spotkań i prelekcji w ramach tzw. DNIA KAJAKARZA. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej. Na uwagę zasługuje szczególnie prezentacja Aleksandra Doby, który z pewnością będzie się chciał podzielić swymi przeżyciami z drugiej wyprawy przez Atlantyk.

Aleksander Doba (Fot. Iwona Bednarczyk-Jolley)

Zapraszamy wszystkich do licznego przybycia na te wydarzenia i oczywiście do odwiedzenia naszego redakcyjnego stoiska podczas targów. Do zobaczenia!

DZIEŃ KAJAKARZA na targach WIATR I WODA 2015

Magazyn Kajakowy WIOSŁO zaprasza w dniu 14 lutego (sobota) na cykl imprez towarzyszących

Sala konferencyjna B

10.00: Piława na dwie „jedynki”

Rzeka, przyroda oraz pozostałości po obecności niemieckiej i radzieckiej w tym rejonie. Wrażeniami z kameralnego spływu Piławą w 2014 r. podzielą się Ola Dobroszek i Andrzej Selwet.

10.30: PSKK na szkierach i nie tylko

Miniony sezon był już piątym w historii Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych. Bartosz Sawicki opowie o tym co się wydarzyło od zeszłego roku, a szczególnie o morskich warsztatach, które jesienią odbyły się na szwedzkich szkierach.

11.00: Inarijoki i Tanaelvą do Morza Barentsa

Relacja z kolejnej wyprawy organizowanej w północnym krańcu kontynentalnej Europy przez Towarzystwo Polska-Litwa-Łotwa-Estonia.

12.00: Dwóch idiotów na Kanale Gotów

Czy przepłynięcie Kanału Gota kajakiem to bułka z masłem? Posłuchajcie opowieści Krzysztofa Ptasińskiego, który wraz z Markiem Czaczką nie dał za wygraną.

13.00: Spotkanie z Aleksandrem Dobą

Tego Pana chyba nikomu nie potrzeba już przedstawiać… Jako pierwszy człowiek na świecie pokonał dwukrotnie kajakiem Ocean Atlantycki! Nominowany do tegorocznego konkursu National Geographic o tytuł Podróżnika Roku. Wcześniej zdobył już Super Kolosa. Specjalnie dla gości DNIA KAJAKARZA i targów WIATR I WODA przybliży nam kulisy ostatniej wyprawy z 2014 r.

14.30: Freestyle’owy Puchar Świata ICF i Mistrzostwa Europy

Propagatorka uprawiania freestyle’u kajakowego i zarazem członek zarządu PZKaj Uta Kühn podsumuje ubiegłoroczne występy polskich zawodników.

15.00: Jak zdobyć pióra z flaminga, czyli kajakiem wśród szmaragdowych fal Sardynii

Delfiny, flamingi i latające ryby to nagroda za trudne warunki na wodach wokół Sardynii. Kinga Kępa spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy dla kajakarzy Sardynia to szmaragdowy raj czy piekło.

15.45: Urban Kayaking – Berlin, przeWodnik miejski
Berlin – miasto stworzone dla kajakarzy? Bogumił Jarema Jarecki i Tomasz Ostrowski pływają po zachodniej i wschodniej stronie muru berlińskiego.

16.30: Ogólnopolskie spotkania kanuistów

Spotykają się w różnych miejscach, zwykle u schyłku wakacji, z wdziękiem i gracją przemierzając wybrane odcinki polskich rzek i jezior. Wspomnieniami z tych wyjazdów o kilkunastoletniej już tradycji podzieli się Radosław Wasilewski.

17.15: Costa Rica „Chasing Jaguars”

Bartosz Czauderna na przełomie 2013 i 2014 r. wraz z grupą przyjaciół z Czech i Słowacji odbył miesięczną podróż kajakową na Kostarykę. Celem było spłynięcie jak największej liczby tamtejszych rzek, a przede wszystkim kanionu Chirripo Atlantico. Spłynięte rzeki: Pacuare, Reventazone, Pejibaye, Sucio, Chirripo Pacifico, Naranjo oraz Chirripo Atlantico. Ekipa zaliczyła skoki ze słynnego wodospadu Pozo Azul o wysokości 27 stóp. Udało im się także dotrzeć do kilku miejsc, do których dotarła słynna wyprawa Canoandes ’79, a także do kilku nowych.

Dodatkowo w niedzielę o godzinie 12.00 na scenie głównej z Aleksandrem Dobą będzie rozmawiała Kinga Kępa z redakcji Magazynu Kajakowego WIOSŁO.

Polecamy również

Kto prenumeruje WIOSŁO, nie czeka!!

Prenumerata to gwarancja, że najnowsze WIOSŁO trafi do Twoich rąk tuż po wyjściu z drukarni.

Kalendarz KAJAKI 2024

Już po raz 20. wydaliśmy ścienny kalendarz kajakowy!

Copyright © 2024 WIOSŁO – Magazyn Kajakowy