Przejdź do treści głównej

WIATR I WODA w Katowicach za nami

Opublikowano: 18 Paź 2018

3. edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA odbyła się w dniach 12-14 października 2018 r. Z ofert firm związanych stricte z kajakami można było zobaczyć szeroką ofertę kajaków pneumatycznych Gumotex i innego sprzętu na stoisku firmy Pro Kajak, polietylenowe kajaki u Aquariusa oraz całą paletę SUP-ów AquaMarina. Na stoisku Magazynu Kajakowego WIOSŁO przewinęło się wiele ciekawych osób, a wśród nich Piotr Chmieliński, który akurat na równolegle odbywających się targach książki podpisywał swoje nowe dzieło („Wyprawy i podróże – reportaże Piotra Chmielińskiego”, wydawnictwo STAPIS).

Gościliśmy również autora wielu przewodników kajakowych Marka Lityńskiego, Monikę i Jacka Parisów („Przemszą do Paryża”), Stanisława Pisarka (właściciela wydawnictwa STAPIS i współautora książki „Przez rzeki i jeziora Brasławszczyzny”) oraz wielu innych gości. Na scenie głównej targów przedstawiona została też prelekcja na temat kajakowej wyprawy śladami Aleksandra Czekanowskiego OLENIOK 2019.

Nie zabrakło oczywiście prelekcji żeglarskich (spotkanie z Kapitanem Krzysztofem Baranowskim zgromadziło najliczniejsze grono słuchaczy), ale nas zainteresowała również rozmowa redaktora naczelnego „Żagli” Waldemara Heflicha z Rafałem Moszczyńskim (przygotowanie do samotnej wyprawy dookoła świata w 40. rocznicę słynnego rejsu Henryka Jaskuły na „Darze Przemyśla” oraz Szymonem Kuczyńskim (samotny rejs non stop dookoła świata). Jedno jest pewne – Ślązacy kochają wodę i jedynie piękna pogoda mogła ich odwieźć od zamiaru przybycia na targi. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zdjęciowej…

Zapisz się na nasz newsletter