Przejdź do treści głównej

Projekt „Niewidomi na Tandemach”

Opublikowano: 4 Mar 2014

Miło nam poinformować, że WIOSŁO objęło projekt Niewidomi na Tandemach patronatem medialnym. Cieszymy się, że organizatorzy zdecydowali się poszerzyć akcję o komponent związany z kajakami i gorąco zachęcamy wszystkich kajakarzy do wsparcia akcji (szczegóły na końcu wpisu).

Projekt „Niewidomi na Tandemach” powstał latem 2013 podczas Tandemowej Wyprawy Niewidomych od źródeł Wisły do ujścia. Jest to platforma pomagająca niewidomym znaleźć wolontariuszy do kierowania tandemami (oraz – w razie potrzeby – także tandemy do wspólnych jazd). Zasada działania projektu jest prosta: niewidomi oraz wolontariusze wypełniają odpowiednie formularze na stronie projektu, a koordynator przekazuje wzajemne dane kontaktowe osobom z tej samej miejscowości.

Logo projektu "Niewidomi na Tandemach"

Obecnie w Projekcie uczestniczy 170 niewidomych oraz 370 wolontariuszy.

Tandemowa Wyprawa Niewidomych od źródeł Wisły do ujścia: Płock, 2 lipca 2013 (Fot. Stanisław Świercz, niedowidzący)

Na progu nowego sezonu autorzy projektu zamierzają poszerzyć zakres tej inicjatywy o kajaki. Wielu osobom niewidomym dokucza bowiem brak aktywności fizycznej, a pływanie kajakiem, obok jazdy na tandemie, jest jedną z niewielu dostępnych im form zaspokojenia deficytu ruchu na wolnym powietrzu.

Prosimy zatem osoby dysponujące dwuosobowym kajakiem i skłonne od czasu do czasu zabrać niewidomego na pokład, o wypełnienie formularza dla wolontariusza, dostępnego na stronie www.niewidominatandemach.pl (wpisując w uwagach „kajak”).

Szczegółowe informacje o działaniu projektu „Niewidomi na Tandemach” znajdują się w rozdziale „zasady”. W przypadku kajaków funkcjonowanie inicjatywy będzie analogiczne. 

Zapisz się na nasz newsletter