Przejdź do treści głównej

W wakacje uchwyć urodę wody!

Opublikowano: 19 Lip 2013

Logo WWFWakacje trwają w najlepsze, ale nawet w czasie wypoczynku nie powinniśmy zapominać o tym, że przyrodę trzeba chronić. Możemy pomagać na wiele sposobów. Niektórzy kajakarze łapią za wiosło i płyną 1500 km, aby uświadomić ludziom, jak ważne jest sprzątanie po sobie i recykling. Jeśli nie macie czasu na tak długą wyprawę, wystarczy wybrać się nad wodę z aparatem w ręku. Organizacja ekologiczna WWF Polska rozpoczęła właśnie akcję zachęcającą do zwrócenia większej uwagi na rzeki i jeziora w naszym kraju. Służyć ma temu specjalna internetowa platforma dostępna pod adresem wody.wwf.pl oraz konkurs fotograficzny „Uchwyć urodę wody”.

Jesteśmy w sytuacji, kiedy większość mieszkańców Polski, żyje obok rzek i jezior, ale nie zdaje sobie sprawy ze skali problemu związanego z ich niszczeniem – mówi Paweł Średziński z WWF Polska. – Dlatego stworzyliśmy wirtualną platformę wodną, na której każdy internauta może znaleźć informację o zagrożeniach, a jednocześnie podzielić się swoimi zdjęciami, prezentującymi „urodę wody”.

[…]

Los naszych wód zależy od Polaków i od tego, czy docenią ich naturalną urodę. Mamy nadzieję, że pomogą utrwalić piękno polskich rzek i jezior nie tylko na zdjęciach, ale także w naturze, tak, aby mogły się nim cieszyć również kolejne pokolenia.

Za pośrednictwem platformy WWF Polska chce przypomnieć, że rzeka nie ogranicza się wyłącznie do jej koryta, ale do całej doliny. To zakrzaczenia i zadrzewienia, które są zlokalizowane wzdłuż rzecznych brzegów stanowią o wartości przyrodniczej rzeki i o stopniu naturalności jej doliny. Podobnie jest z jeziorami, gdzie ważną rolę stanowią trzcinowiska, m.in. jako miejsce schronienia narybku i miejsce gniazdowania ptaków.

Konkurs trwa do 31 sierpnia, a nagrody dla zwycięzców z pewnością umilą relaks nad wodą! Więcej informacji znajdziecie na stronie wody.wwf.pl

Komentarze są wyłączone.

Zapisz się na nasz newsletter