Przejdź do treści głównej

Dzień kajakarza na targach WIATR I WODA

Opublikowano: 20 Lut 2013

Wiatr i Woda 2013Po raz kolejny nasza redakcja przygotowuje program imprez towarzyszącym największym w Polsce Targom Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Warszawie. Oprócz tradycyjnych już pokazów na basenie i bogatego programu prelekcji kajakowych oraz spotkań z podróżnikami spod znaku wiosła tym razem postanowiliśmy przybliżyć gościom targów wymiar sportowy uprawiania kajakarstwa. Nasze zaproszenie przyjął Piotr Markiewicz – brązowy medalista olimpijski z Atlanty (K-1 500 m) i dwukrotny mistrz świata z 1995 r. oraz Bartosz Czauderna – brązowy medalista Freestyle’owego Pucharu Świata ICF w USA z 2012 r.

Informacje o targach znajdziecie na stronie http://www.wiatriwoda.pl/.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy program zaplanowany na sobotę 2 marca.

Sala konferencyjna na I piętrze Centrum Targowego EXPO XXI

10.30: Kajakami górskimi po rzekach Słowenii

Wyjazd został zorganizowany przez Warszawski Akademicki Klub Kajakowy „Habazie” w maju 2012 r. Celem było doskonalenie technik pływania po rzekach górskich (Sava Bohinjka, Soca oraz Koritnica), ratownictwa oraz umiejętności „czytania wody”. O wyjeździe opowie Marek Werner (Marucha).

11.15: Kajakiem w kraju Czyngis-chana

Marek Mazur, Mikołaj Józefowicz i Wojciech Chyczewski opowiedzą o swojej ostatniej wyprawie rzeką Orchon w Mongolii.

12.00: Azymut na Rugię
Tym razem Krzysztof Ptasiński „Ptaku” wraz z ekipą postanowili opłynąć największą wyspę naszych zachodnich sąsiadów.

12.45: PSKK rośnie, czyli o tym jak rozwija się projekt kajakowego systemu kwalifikacji

Bartosz Sawicki omówi m.in. problem nazewnictwa kontr, PSKK górski (nowa odsłona) oraz wielkie zadanie sfilmowania wszystkich umiejętności.

13.30: Spotkanie z medalistą olimpijskim Piotrem Markiewiczem

Brązowy medalista olimpijski z Atlanty (K-1 500 m) i dwukrotny mistrz świata z 1995 r. przybliży kajakarzom turystycznym, co tak naprawdę oznacza uprawianie sprintu kajakowego i dojście na szczytu sportowej rywalizacji. Choć swoją profesjonalną karierę zawodniczą zakończył w roku 2001, cały czas jest aktywnym działaczem w Polskim Związku Kajakowym, pełniąc obecnie funkcję Sekretarza Generalnego.

Medalista olimpijski Piotr Markiewicz

14.15: V Jubileuszowe Mistrzostwa Mazowsza we Freestyle’u Kajakowym im. Michała Radka „Fido”

Przewodnicząca Komisji Turystyki i Rekreacji Polskiego Związku Kajakowego Uta Kühn, a zarazem propagatorka uprawiania freestyle’u kajakowego, podsumuje ubiegłoroczny sezon w Polsce z silnym akcentem na jubileuszową edycję zawodów na Mazowszu.

14.45: Freestyle’owy Puchar Świata ICF w USA

Bartosz Czauderna z klubu KKK Kraków podzieli się wrażeniami z wyjazdu do stanów Tennessee i North Carolina, skąd Polacy przywieźli łącznie trzy medale (w tym brązowy wywalczony przez prelegenta na rzece Pigeon).

15.15: Park Narodowy Kornaty w Chorwacji – jak to „zrobić”?

Na żaglach czy kajakiem? Jeśli kajakiem, to jakim? Jak szukać miejsca do lądowania i biwaku? Jakie niebezpieczeństwa? Ile pić i skąd brać wodę? Jak się myć? Na te pytania odpowiedzą Maria Wieloch i Michał Torzecki.

16.00: Podróże z kajakiem czyli przeWODNIK miejski – Wenecja

Hobby Kingi Kępy i Tomasza Woźniaka nie przeszkadza w poznawaniu świata, a wręcz pomaga. Zaczynali od Krutyni, Pilicy, a teraz pływają po Bałtyku i Adriatyku, a może także wkrótce po Atlantyku… Zwiedzają świat kajakiem, zagłębiając się także w miejskie dżungle, jak np. Wenecja.

16.45: Po dzikich rzekach Półwyspu Kola

Film Wiesława Michalaka przybliża specyficzny klimat spływów z przyjaciółmi z Rosji.

17.15: W poszukiwaniu straconego światła w fińskiej Laponii

Jan Kramek zaprezentuje część pierwszą filmowej relacji z wyprawy w dorzecze Ounasjoki.

Basen targowy
W ramach akcji „Bezpieczna woda” zorganizowane zostaną pokazy technik ratowniczych wykorzystywanych w kajakarstwie morskim oraz freestyle’u kajakowego (prowadząca: Uta Kühn).

Pełny program targów oraz informacje nt. dojazdu można znaleźć na stronie targów.

Komentarze są wyłączone.

Zapisz się na nasz newsletter